co się może zepsuć w telefonie apple iphone

Co może zepsuć się w telefonach Apple? Kiedy warto oddać iPhone do naprawy?

Telefony firmy Apple to wysokiej jakości, dopracowane konstrukcyjnie urządzenia. Wiele osób wybiera je z uwagi na intuicyjny system operacyjny iOS. Niestety nawet w smartfonach z najwyższej półki mogą zdarzyć się nieprzewidziane usterki. Co najczęściej psuje się w iPhone’ach?

W wyniku eksploatacji telefonu nawet tego najwyższej jakości mogą pojawić się usterki i uszkodzenia. Najczęściej zdarza się to już po okresie gwarancyjnym. Dlatego najlepiej wtedy skorzystać z usług pogwarancyjnego serwisu iPhone.

Jakie podzespoły iPhone najczęściej się zużywają?

Do najczęstszych usterek codziennego użytkowania należy złącze ładowania. Używamy go tak często, że nie zawsze zwracamy uwagę czy odpowiednio podpięliśmy przewód. Tego typu uszkodzenie może prowadzić do rozłączania ładowarki, wolniejszego ładowania lub całkowitego zaprzestania ładowania. Zdarza się też, że przez uszkodzenie może być zablokowana możliwość przenoszenia danych.

W telefonach, które obecnie są tak często eksploatowane, szybko zużywa się również bateria. Wpływ ma na to m.in. to, że telefon nie zawsze jest odpowiednio ładowany. Często korzystamy z ładowarek, które mają nieodpowiednią moc ładowania. Do zużycia baterii może również doprowadzić zbyt długie podpięcie telefonu do ładowarki. Codzienne użytkowanie też przyczynia się do utraty trwałości baterii. Efektem tego jest coraz krótszy czas, w jakim pracuje bateria. Urządzenie się przegrzewa i wyłącza. Pora na wymianę baterii.

Serwis Apple zaprasza do korzystania z usług wymiany baterii, szybki i wyświetlacza

 

Uszkodzenia mechaniczne iPhone

Do serwisu telefonów Kraków najczęściej trafiają telefony, które zostały uszkodzone mechanicznie. Najczęściej są to iPhone z rozbitą szybką. Jednak sama wymiana szybki może zostać wykonana tylko wtedy, gdy ekran nie został uszkodzony. Niestety często przy uszkodzeniach szybki cierpi również ekran, dlatego na drugim miejscu najczęściej wykonywanych napraw jest właśnie wymiana ekranu.

Do serwisu często też trafiają zalane smartfony. Najczęściej są to urządzenia, które posiadają normy wodoszczelności. Dzieje się tak na skutek dostania się zbyt dużej ilości cieczy lub w przypadku długiego kontaktu z wilgocią. Jeśli właściciel nie odda telefonu na czas do serwisu, może skutkować to korozją i prowadzić do stałego uszkodzenia płyty głównej oraz innych podzespołów.

Problemy związane z oprogramowaniem iOS

System operacyjny iOS pomimo częstych aktualizacji i naprawianiu błędów ma tendencję do różnych problemów. Najczęściej łatwo je rozwiązać resetując lub przywracając ustawienia fabryczne telefonu. Problemy dotyczące oprogramowania najczęściej dotyczą problemów synchronizacji urządzeń w chmurze czy innymi urządzeniami firmy Apple. Zdarza się również, że przestaje działać funkcja odcisku palca Touch ID czy funkcja Face ID albo iPhone przestaje reagować na dotyk.

Kiedy udać się do serwisu telefonów?

Większość usterek, które pojawiają się w iPhone’ach, powinna zostać naprawiona w serwisie telefonów. Konstrukcja smartfona jest dość skomplikowana i bez specjalnego sprzętu i wiedzy bardzo łatwo doprowadzić do kolejnych uszkodzeń. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami naprawy, dlatego warto udać się z problemem po pomoc do serwisu telefonów. Wyjątek może stanowić problem z oprogramowaniem, który można rozwiązać samemu. Pamiętaj, że zanim zawitasz w serwisie, warto odpowiednio przygotować swój telefon.