wymiana baterii w telefonie

Wymiana baterii w telefonach Apple – Sprawdź, czy Twój iPhone nie daje pierwszych oznak

Korzystasz ze swojego telefonu od dłuższego czasu i zauważyłeś, że jego bateria nie działa tak dobrze, jak na początku? Każda bateria po czasie po prostu się zużywa. Wpływ na szybkość jej zużycia będzie miało też wiele różnych czynników takich jak, chociażby dobór odpowiedniej mocy ładowarki. Podpowiadamy jak sprawdzić, czy warto rozważyć wymianę baterii w iPhone.

Jeśli regularnie korzystasz ze swojego telefonu i ładujesz go codziennie, najpewniej po około roku od zakupu telefonu zaczniesz coraz bardziej odczuwać spadek czasu pracy na pełnym ładowaniu. Z niektórych danych wynika, że nowa bateria w Apple ma wytrzymać około 500 pełnych cykli ładowania tak, by zachować przy tym do 80% swojej fabrycznej pojemności. Zużyta bateria będzie pływać nie tylko na czas korzystania z telefonu, ale może też objawiać się na inne sposoby.


Po czym poznać, czy bateria w iPhone jest już zużyta?


Popularnym objawem zużytej baterii w telefonie jest samoczynne wyłączanie się urządzenia, choć bateria nie rozładowała się do końca. Jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja, możesz spróbować naładować telefon do pełni oraz zresetować go. Jeśli pomimo próby kalibracji baterii nie uda Ci się przywrócić jej do pełnej sprawności, będzie to właśnie pierwszy sygnał, który będzie wskazywać na to, że powinieneś rozważyć już wymianę baterii w iPhone na nową. Podobnie w przypadku, gdy Twój telefon będzie działać wyłącznie wtedy, gdy zostanie podłączony do ładowarki.


Kolejnym charakterystycznym objawem dla uszkodzonej baterii jest też wyjątkowo szybkie i mocne nagrzewanie się telefonu. Jeśli Twój telefon nie leżał właśnie na mocnym słońcu, a wyjątkowo się nagrzał, jest duża szansa na to, że Twoja bateria nie działa tak, jak powinna.


Gdzie wymienić baterię w iPhone na nową?


Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko wymienić baterię w Twoim telefonie, z pewnością omijaj autoryzowane serwisy marki Apple. Szczególnie jeśli Twój telefon nie jest już na gwarancji. Naprawa w serwisie producenta nie tylko będzie bardzo droga, ale i zazwyczaj bardzo długo trwa. Jeśli nie posiadasz specjalistycznych narzędzi, radzimy, abyś nie decydował się też na samodzielną wymianę baterii. Wymaga ona nie tylko odpowiedniego rozklejenia telefonu oraz bezpiecznego demontażu, ale i późniejszego zainstalowania.


Jeśli chcesz mieć pewność, że wymiana baterii w iPhone zostanie wykonana szybko, sprawnie i w okazyjnej cenie, to zapraszamy do skorzystania z usług serwisu Pan Szybka. Możesz skorzystać z naszych usług w punktach stacjonarnych lub zamówić usługę serwisową online i przesłać do nas swój telefon.