nie działa dotyk w telefonie apple iphone

iPhone nie reaguje na dotyk, co robić?

Zazwyczaj, gdy coś dzieje się z naszym telefonem, obawiamy się o to, że bez wizyty w serwisie nie uda nam się rozwiązać problemu. Główną przyczyną obaw są zazwyczaj wysokie koszty naprawy telefonu. Na szczęście jednak, z niektórymi problemami można poradzić sobie w inny sposób. Jeśli iPhone nie reaguje na dotyk, zanim udasz się do serwisu Apple, najpierw przetestuj poniższe rozwiązanie.


Jeśli iPhone nie reaguje na dotyk, wcale nie musi to oznaczać wizyty w serwisie. W nowoczesnych telefonach może zdarzyć się sytuacja, że najzwyczajniej się coś zawiesi. Dlatego w pierwszej kolejności warto spróbować samodzielnie rozwiązać problem. Dopiero w sytuacji, gdy nie uda Ci się samodzielnie naprawić telefonu, powinieneś rozważyć wizytę w serwisie Apple. Jak poradzić sobie z iPhonem, w którym zacina się dotyk?


iPhone nie reaguje na dotyk, co robić?


Przede wszystkim w sytuacji, w której Twój telefon nie reaguje na dotyk, postaraj się go wyłączyć i włączyć. Może się to wydawać zbyt proste, jednak w wielu sytuacjach całkowicie rozwiązuje problem. Jeśli dotyk w iPhone działa, ale się przycina, postaraj się zamknąć wszystkie aplikacje, które działają w tle. Aby to zrobić, musisz przytrzymać przez kilka sekund przycisk HOME. Jeśli i to nie rozwiąże problemów, konieczne może okazać się wymuszenie ponownego uruchomienia. Nie martw się, to bezpieczne rozwiązanie, które nie spowoduje usunięcia danych z telefonu.


Jak wymusić ponowne uruchomienie w iPhone?


Jeśli korzystasz z iPhone 6 lub starszego modelu, a Twój telefon zacina się, naciśnij jednocześnie przyciski: „początek” z przyciskiem do wyłączenia telefonu, który znajduje się na górze lub z boku telefonu. Przytrzymaj je tak długo, aż na ekranie pojawi się logo Apple.


W przypadku, gdy korzystasz z telefonu z serii iPhone 7 i nie reaguje on na dotyk, naciśnij przycisk, który znajduje się na górze lub z boku razem z przyciskiem zmniejszania głośności w telefonie. Musisz przytrzymać je tak długo, aż na ekranie pojawi się logo Apple.


Właściciele telefonów z serii iPhone 8, iPhone X, iPhone 11 lub nowszych w przypadku problemów z zawieszaniem się dotyku powinni przycisnąć przycisk zmniejszania, lub zwiększania głośności razem z przyciskiem z boku telefonu.


Jeśli powyższe propozycje nie rozwiążą problemu, konieczna może okazać się wizyta w serwisie Apple.