face id odblokowuje w masce

Apple w końcu pozwoli używać Face ID w masce!

Apple udostępniło niedawno pierwszą betę dla systemu iOS 15.4. Okazuje się, że zawiera ona wiele ciekawych nowości. Wśród nich znalazło się na przykład dodawanie certyfikatu szczepień do aplikacji Portfel i Zdrowie. Jednak co ciekawsze, w końcu Face ID pozwoli na odblokowanie telefonu w masce!

 

Wielu użytkowników iPhone’ów czekało na to, aby marka w końcu udostępniła opcje, która pozwoli na odblokowanie telefonu bez konieczności zdejmowania maski. Na szczęście po aktualizacji do systemu iOS 15.4 otrzymamy taką możliwość.

 

Serwis telefonów Pan Szybka poleca swoje usługi

 

Face ID odblokuje telefon, gdy będziemy w masce

Pandemia sprawiła, że użytkownicy telefonów z systemem Face ID mieli bardzo duży problem z odblokowywaniem swoich urządzeń. System rozpoznawania twarzy wprowadzony przez markę Apple zupełnie nie radził sobie z analizą charakterystycznych cech twarzy, gdy nie widział naszych ust oraz nosa. Na szczęście udostępniona aktualizacja do systemu iOS 15.4 beta 1 w końcu pozwala zdecydować, czy Face ID ma działać, gdy mamy założoną maskę.

 

iphone daje możliwość odblokowania face id w masce

 

Z danych udostępnionych przez Apple wynika, że w takim przypadku telefon będzie analizował unikalne cechy w okolicy oczu użytkownika telefonu. Podkreśla też, że korzystanie z tej funkcji może trochę obniżyć bezpieczeństwo blokady Face ID. Właśnie dlatego opcja ta nie będzie automatycznie uruchomiona.

 

Warto pamiętać jednak o tym, że opcja ta będzie działać tylko na modelach serii: iPhone 12 oraz iPhone 13!