Apple w końcu pozwoli używać Face ID w masce!

Apple udostępniło niedawno pierwszą betę dla systemu iOS 15.4. Okazuje się, że zawiera ona wiele ciekawych nowości. Wśród nich znalazło się na przykład dodawanie certyfikatu szczepień do aplikacji Portfel i Zdrowie. Jednak co ciekawsze, w końcu Face ID pozwoli na odblokowanie telefonu w masce!

 

Wielu użytkowników iPhone’ów czekało na to, aby marka w końcu udostępniła opcje, która pozwoli na odblokowanie telefonu bez konieczności zdejmowania maski. Na szczęście po aktualizacji do systemu iOS 15.4 otrzymamy taką możliwość.

 

 

Face ID odblokuje telefon, gdy będziemy w masce

Pandemia sprawiła, że użytkownicy telefonów z systemem Face ID mieli bardzo duży problem z odblokowywaniem swoich urządzeń. System rozpoznawania twarzy wprowadzony przez markę Apple zupełnie nie radził sobie z analizą charakterystycznych cech twarzy, gdy nie widział naszych ust oraz nosa. Na szczęście udostępniona aktualizacja do systemu iOS 15.4 beta 1 w końcu pozwala zdecydować, czy Face ID ma działać, gdy mamy założoną maskę.

 

 

Z danych udostępnionych przez Apple wynika, że w takim przypadku telefon będzie analizował unikalne cechy w okolicy oczu użytkownika telefonu. Podkreśla też, że korzystanie z tej funkcji może trochę obniżyć bezpieczeństwo blokady Face ID. Właśnie dlatego opcja ta nie będzie automatycznie uruchomiona.

 

Warto pamiętać jednak o tym, że opcja ta będzie działać tylko na modelach serii: iPhone 12 oraz iPhone 13!