szkolenie pracownika serwisu

Jak długo trzeba szkolić technika serwisu telefonów?

Czas obsługi urządzenia zależy od wielu czynników. Wpływa na to ma ilość telefonów przyjętych wcześniej do serwisu lub kwestia umiejętności i przeszkolenia techników serwisu. Na ten drugi czynnik właściciel serwisu telefonów może mieć wpływ. Wystarczy zadbać o odpowiednie szkolenia dla pracowników.

Otwarcie działalności gospodarczej zawsze wiążę się z nieprzewidywanymi kosztami i licznymi problemami. Bez względu na chęć rozwoju firmy, bez wsparcia dobrego personelu nie ma biznesu. Okazuje się, że dobry pracownik to nie tylko sumienność i zainteresowanie klientem. To również wiedza, którą powinniśmy zapewniać swoim pracowników.

Wymiana szybki, czy wymiana wyświetlacza?

Wszystko zależy, do czego dokładnie szkolimy pracownika. W niektórych serwisach telefonów serwisanci są podzieleni na dwie grupy. Jedna część pracowników zajmuje się wymianą szybek lub wyświetlaczy, zaś inny zespół obsługuje naprawy mechaniczne np. wymianę baterii. Lepszym rozwiązaniem jest jednak wyszkolenie technika do wszystkich działań w serwisie. Taki pracownik w każdej chwili może zmienić zajęcie lub pomóc kolegom. Ponadto serwisant wyszkolony w różnych czynnościach jest o wiele bardziej wydajny niż pracownik zajmujący się tylko samą wymianą szybki.

szkolenie technika do napraw telefonów

Założenie przy naprawach, nawet wymianie szybki jest jedno. Technik musi rozłożyć smartfona na części, aby przygotować urządzenie złożenia z nową szybką na starym (nieuszkodzonym) wyświetlaczu. Rozbijanie tego na kilku pracowników jest bardzo czasochłonne o czy wiedzą właściciele takich biznesów. W serwisie telefonów komórkowych liczy się czas, a często nawet obietnice. Dobry i wyszkolony technik jest w stanie w około 30 minut wymienić ekran bez większych problemów. Do tego wszystkiego musimy doliczyć jeszcze czas weryfikacji urządzenia, ponieważ naprawiony telefon trzeba przetestować.

Czas naprawy zależy od telefonu i rodzaju usługi – wyjaśnia serwis telefonów Gdańsk

To najważniejszy czynnik wyznaczający pełen czas obsługi. W przypadku wymiany baterii taką naprawę można przeprowadzić nawet w około 15 – 20 minut. Przeglądając jednak popularny portal YouTube możemy dowiedzieć się, że dla niektórych iPhone’ów powstało mnóstwo tutoriali przeprowadzanych na czas.

naprawa telefonów

Wymiana wyświetlacza iPhone 12 u niektórych ekspertów potrafi trwać nawet 10 minut. Musimy jednak zwrócić uwagę na fakt, że pośpiech nie idzie w parze z profesjonalnym serwisem Xiaomi. Chcąc jednak prowadzić biznes w świecie napraw telefonów musimy liczyć się z wymogami klientów. Większość klientów stawia przede wszystkim na czas naprawy.

Szkolenie serwisantów to proces długofalowy

Pracownik z doświadczeniem to skarb. Niestety proces nauki napraw telefonów tak naprawdę trwa latami. Każdy pracownik (w zasadzie to też każdy człowiek) codziennie uczy się czegoś nowego. Duży wpływ na takie działanie ma oczywiście zaawansowana elektronika smartfonów, które mogą zaskoczyć w trakcie naprawy.

Serwis telefonów Pan Szybka poleca naprawę telefonu

 

Ile zatem powinno trwać szkolenie techników? Obsługi urządzeń można nauczyć się już po kilku tygodniach. Zupełnie inaczej jest w przypadku ich naprawy. Czasami technicy napotykają nieprzewidziane problemy, które mogą sprawić problem nawet doświadczonemu pracowników. Możemy powiedzieć, że mniej więcej po roku czasu pracownik nabiera doświadczenia pozwalającego na spokojną pracę. Musimy pamiętać, że każdy dzień przynosi nowe możliwości.