funkcja płatności zbliżeniowej iphone

Już niedługo każdy iPhone przyjmie płatność zbliżeniową

Wszystko wskazuje na to, że marka Apple intensywnie pracuje nad nową funkcjonalnością, która pozwalałaby zmienić każdego iPhone’a w przenośny terminal płatniczy. Możliwe, że taka opcja pojawi się wraz z jedną z aktualizacji jeszcze w tym roku.

 

Z informacji przekazanych przez Marka Gurmana z Bloomberg, wynika że Apple jeszcze w tym roku będzie chciało wprowadzić nowy serwis, który pozwoli na akceptowanie płatności zbliżeniowych przy pomocy iPhone’a. Oznacza to, że iPhone stałby się terminalem płatniczym.

 

iphone jako terminal płatniczy

 

iPhone jako przenośny terminal płatniczy

Nowa usługa od Apple miałaby być rozwiązaniem dla osób, które prowadzą małe biznesy, które wymagają często przyjmowania płatności poza firmą lub poza lokalem, w którym prowadzą działalność. Na ten moment, aby to zrobić, należy posiadać odpowiedni mobilny terminal, który bezprzewodowo łączy się ze smartfonem. Takie urządzenia oferuje na przykład firma Square.

 

Warto pamiętać jednak o tym, że w 2020 roku marka Apple kupiła kanadyjski startup Mobeewave za 100 milionów dolarów. Firma ta opracowała technologię, która pozwala na akceptowanie płatności zbliżeniowych przy użyciu telefonu. Podobnie jak popularne Apple Pay funkcja ta ma wykorzystywać NFC.

 

Funkcja ta może pojawić się w telefonach na przykład podczas premiery iOS 15.4, która ma trafić do wszystkich użytkowników na wiosnę. Bardzo możliwe, że funkcjonalność ta zostanie zaprezentowana podczas konferencji Apple, która ma odbyć się na przełomie marca i kwietnia.

Serwis Apple zaprasza.