jak dodać certyfikat covid w telefonie

Jak dodać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie?

Apple udostępniło właśnie deweloperom iOS 15.4 w wersji beta 1. Aktualizacja ta pozwala między innymi używać Face ID w masce. Ważniejszą funkcją jest jednak możliwość dodania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie.

 

Opcja ta w końcu dostępna jest dla obywateli Unii Europejskiej. Do tej pory korzystać z niej mogli wyłącznie mieszkańcy Ameryki oraz Kanady.

 

certyfikat covid w telefonów

 

Jak dodać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19?

Aby dodać certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie, trzeba posiadać iOS w wersji 15.4. Po wejściu w aplikację wystarczy uruchomić aparat i skierować obiektyw na otrzymany kod QR z wydrukowanej wersji certyfikatu lub z kodu wyświetlanego na ekranie komputera, czy innego urządzenia. Kod ten można wyświetlić na przykład po zalogowaniu do Internetowego Konta Pacjenta.

 

dodawanie certyfikatu do telefonu

 

iOS automatycznie rozpoznaje kod i wyświetla pod nim żółty przycisk z napisem „Szczepionka COVID-19”. Wystarczy kliknąć go, a telefon przekieruje nas do ekranu, gdzie znajdziemy przycisk „Dodaj do Portfela i aplikacji Zdrowie”. W aplikacji będziemy widzieli imię i nazwisko osoby, dla której został wydany certyfikat. Dowiemy się też, jaki był to typ szczepionki, kto był producentem oraz kiedy zostały przyjęte poszczególne dawki. Poniżej wyświetli się też kod QR, który umożliwi szybki dostęp do kontroli naszego certyfikatu.

Serwis Pan Szybka zaprasza do kontaktu.