wymiana baterii iphone

Wymiana baterii w telefonie – kiedy ją wykonać?

Stosowanie nieprawidłowych metod dbania o baterię w telefonie może spowodować szybsze jej zużycie. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku informacji pozyskiwanych z sieci. Wiele z nich jest nieprawdziwych i może wprowadzić w błąd użytkowników telefonów. Jak można się przed tym uchronić?

W Internecie można spotkać wiele rozpowszechnionych mitów, które często przyczyniają się do szybszego zużycia baterii smartfonów. Wszystkie baterie, w tym również te nowoczesne, posiadają ograniczoną żywotność. W przypadku zakupu nowego telefonu, sprawdź, w jaki sposób prawidłowo o niego zadbać. Jeżeli posiadasz telefon z uszkodzoną już baterią, dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie serwisu, który ma w swojej ofercie usługę „wymiana baterii iPhone„.

Przeczytaj nasz wpis, w którym podajemy przykłady dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje i staraj się czuwać nad jej żywotnością.

wymiana baterii w telefonie

 

Czy rozładowywanie baterii do końca zwiększa jej wydajność?

Wśród wielu popularnych poglądów znajduje się taki, który wskazuje na konieczność całkowitego rozładowania baterii, zanim rozpoczniemy jego ładowanie. Osoby posiadające smartfony, często nie wiedzą, że na przestrzeni czasu uległa zmianie technologia produkcji akumulatorów oraz materiały stosowane do ich wytwarzania. Kompletne rozładowanie baterii miało zastosowanie w przypadku akumulatorów niklowo-kadmowych, ponieważ w przeciwnym wypadku traciły one swoją żywotność.

Obecnie stosowane baterie litowo-jonowe nie wymagają całkowitego rozładowywania. Nie trzeba ich także ładować do pełna. Interesujące jest także, że nowoczesne baterie najlepiej naładować do 80%. Później ładują się one zdecydowanie wolniej, bo stanowi to obciążenie dla baterii i zmniejsza jej wydajność. Nowego smartfona nie musimy w związku z tym rozładowywać i ładować do pełna. Mogłoby to spowodować zmniejszenie żywotności urządzenia, a nawet całkowicie go uszkodzić. Lepszym rozwiązaniem będzie częstsze ładowanie baterii.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak sprawdzić kondycję baterii Samsunga, czytaj tutaj.

Czy należy unikać bezprzewodowego ładowania baterii?

Inne spotykane wśród użytkowników telefonów przekonanie mówi, że nie powinno się ładować smartfonów w nocy. Stwierdzenie takie nie jest jednak zgodne z prawdą. Baterie nowoczesnych telefonów kończą pobieranie prądu zaraz po naładowaniu. Nie jest w związku z tym możliwe ich nadmierne naładowanie. Dzieje się tak zawsze wtedy, gdy smartfon funkcjonuje prawidłowo, a bateria lub złącze nie są wadliwe. Podobnie jest w przypadku telefonów, które są ładowane bezprzewodowo. Ładowanie baterii w ten sposób nie ma na nią negatywnego wpływu – wyjaśnia Pan Szybka.