jak sprawdzić kondycję baterii w samsung

Jak sprawdzić kondycje baterii swojego Samsunga?

Sposobów na testowanie urządzenia mamy kilka. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, ale telefony Samsung otrzymują pewną dodatkową możliwość, z której może skorzystać każdy użytkownik. Zamiast szukać w przeglądarce Google odpowiednich kodów serwisowych, skorzystajcie z aplikacji Samsung Members, która sprawdzi stan baterii (i nie tylko) każdego Samsung.

Obsługa samej aplikacji jest bardzo prosta. Przede wszystkim wystarczy dostęp do konta Samsung i Google. W sklepie Play szukamy odpowiedniej aplikacji, czyli Samsung Members, która pomoże nam wykonać pełną diagnostykę naszego telefonu. Nie chodzi tylko o samą kondycję baterii. Co ciekawe, większość nowych telefonów Samsunga powinna mieć dostępna już taką aplikację, także nie musimy się kłopotać z dodatkowymi instalacjami.

Po wejściu w Samsung Members wystarczy, że wejdziemy w zakładkę „początek” lub na starszych urządzenia przed aktualizacją „diagnostyka” co pozwoli nam przejść do kolejnego okienka ukazującego możliwości diagnostyki naszego smartfona. Jeśli interesuje Was właśnie bateria, wystarczy kliknąć ikonkę przypominającą mały akumulator. Telefon po kilku sekundach zaprezentuje nam kondycje naszego urządzenia pod kątem żywotności baterii. Jeśli nasza bateria będzie wykazywać problemy, a weryfikacja w aplikacji wskażę na słabą kondycję powinniśmy udać się do serwisu telefonów Samsung w celu jej wymiany. Sprawdź kiedy jeszcze warto wymienić baterię w telefonie. Pamiętaj – sprawdzaj swój akumulator raz na jakiś czas.