dlaczego bateria w smartfonie szybko się rozładowuje

Dlaczego bateria w iPhone tak szybko się rozładowuje?

Większość użytkowników smartfonów kupuje telefon, który planuje użytkować przez dłuższy czas. Ceny najnowocześniejszych i topowych modeli nie każdemu pozwolą na częste wymiany telefonów. To sprawia, że w wielu urządzeniach po jakimś czasie zaczyna się pojawiać problem z czasem pracy na pełnym ładowaniu. Dlaczego bateria w iPhone tak szybko się rozładowuje?


Poza uszkodzeniami mechanicznymi, problemy z czasem pracy telefonów na baterii to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt w serwisach telefonów. Jeśli i Ty zauważyłeś u siebie znaczny spadek wytrzymałości baterii, sprawdź, co może być tego przyczyną. Dopiero jeśli poniższe porady nie przyniosą efektu, pomyśl o wizycie w serwisie Apple.


Wykonaj test baterii


W zależności od tego, jaki model telefonu posiadasz, test baterii w iPhone możesz wykonać na różne sposoby. Pierwszy z nich to sprawdzenie w ustawieniach telefonu, jaka jest kondycja baterii. Będzie ona wyrażona w procentach. Jeśli odkąd nosisz telefon, z kondycji baterii zniknęło kilka procent, najpewniej przyczyny szybkiego rozładowywania telefonu należy szukać gdzie indziej. W przypadku, gdy kondycja baterii będzie wyliczona na poniżej 90%, warto pomyśleć o wymianie baterii na nową.


Drugą metodą kontroli stanu baterii w telefonie jest porównanie liczników wskazujących zużycie baterii. Jeśli chcesz je znaleźć, musisz wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Użycie. W tym miejscy znajdziesz dwie informacje dotyczące: czasu użytkowania telefonu oraz czasu, który minął od ostatniego ładowania. Zapamiętaj oba czasy lub zapisz je na kartce, a następnie zablokuj telefon za pomocą przycisku blokady. Odczekaj kilka minut i ponowie sprawdź, jak wyglądają statystyki. Czas, który upłynął od ostatniego ładowania, powinien zmienić się o kilka minut, natomiast czas użytkowania telefonu nie więcej niż o minutę. W przeciwnym wypadku sprawdź, czy w tle nie działa jakaś aplikacja, która może wpływać na większy pobór baterii.


Zadbaj o odpowiednie ustawienia


Jeśli chcesz wydłużyć czas pracy telefonu na baterii, powinieneś zdecydować się na wyłączenie opcji odświeżania w tle. Zrezygnuj też z usług lokalizacji dla Facebooka oraz innych aplikacji. W większości przypadków za największy pobór baterii w telefonie odpowiada właśnie aplikacja Facebooka. Jak wyłączyć usługi lokalizacji? Wejdź w ustawienia prywatności, następnie w lokalizację i poszukaj aplikacji Faceboka. Jeśli chcesz wyłączyć odświeżanie w tle, możesz zrobić to w zakładce „Odświeżanie w tle” w ustawieniach ogólnych telefonu.


Wymiana baterii iPhone w serwisie


Jeśli pomimo zmian powyższych ustawień zaobserwujesz, że bateria w Twoim telefonie szybko znika, powinieneś rozważyć wizytę w serwisie telefonów Apple, który wykona dla Ciebie pełną diagnozę i znajdzie przyczynę szybkiego rozładowywania się telefonu i w razie potrzeby wykona wymianę baterii w iPhone. Warto pamiętać, że na czas pracy na ładowaniu, poza zużyciem baterii, mogą też wpływać uszkodzone podzespoły.