jak działa redukcja szumów iphone

iPhone 13 – co z redukcją szumów dla połączeń telefonicznych?

Część użytkowników telefonów iPhone 13 zaczęło zgłaszać się do serwisu Apple z prośbą o zbadanie przyczyny problemów podczas prowadzenia rozmów. Problemy wynikały przede wszystkim z niedziałającą redukcją szumów dla połączeń telefonicznych. Funkcja ta jest dostępna we wszystkich innych smartfonach Apple z systemem iOS 15.

 

Z czasem coraz więcej osób zaczęło narzekać na problemy związane z brakiem redukcji szumów przy połączeniach telefonicznych. Na początku pojawiały się jednak głosy, że marka Apple ma chwilowe problemy z oprogramowaniem i że to jedynie kwestia wprowadzenia kolejnej aktualizacji iOS, która rozwiąże cały problem.

redukcja szumów iphone 13

 

Brak redukcji szumów w iPhone 13

Apple w końcu zareagowało na zgłoszenia użytkowników iPhone’ów 13. Postanowili oficjalnie potwierdzić, że brak redukcji szumów podczas rozmów w modelach iPhone 13 nie jest błędem. Ogłosili też, że ta funkcja nie będzie wprowadzana dla nowych smartfonów. Oznacza to, że dla serii iPhone 13 producent od razu nie zakładał takiego rozwiązania. Dlatego też opcji tej nie dało się znaleźć w ustawieniach telefonu.

 

Niestety na ten moment nie wiemy, dlaczego Apple podjęło decyzję, aby zrezygnować ze stosowania tej popularnej funkcji. Szczególnie, że redukcja szumów dla połączeń telefonicznych była dostępna we wszystkich poprzednich modelach iPhone’a. Ciekawostką jest również fakt, że w przypadku połączeń FaceTime na iPhone’ach 13 redukcja szumów jest dostępna.