uszkodzony smartfon

Kiedy klienci oddają telefony do serwisu telefonów komórkowych?

Wbrew pozorom odpowiedź na tytułowe pytanie nie jest taka prosta. Wszystko zależy od klientów, którzy bardzo często korzystają z pogwarancyjnego serwisu telefonów Xiaomi nie mając świadomości, że mogą naprawić telefon bezpłatnie na gwarancji. Okazuje się, że takich przypadków i możliwości jest znacznie więcej. Wystarczy przed pójściem do serwisu wszystko sprawdzić rozważając dodatkowe za i przeciw.

 

Pęknięta szybka to najpopularniejsza usługa – mówi Pan Szybka

Nie ma się co dziwić. Po uszkodzeniach wyświetlacza oraz wycenie ewentualnej naprawy klienci najczęściej szukają innych możliwości przywrócenia swojego urządzenia do działania. Uszkodzona szybka wyświetlacza to dla serwisów producenta tylko jedna droga rozwiązania problemu.

zbita szybka w iphone

W takim przypadku najczęściej proponowana jest odpłatna (niekiedy bardzo droga) wymiana całego modułu wyświetlacza. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku serwisów pogwarancyjnych. Tego typu nie tylko chętnie wykonają odpłatną usługę, ale również poradzą sobie z wymianą szybki. Taka usługa nie jest możliwa w serwisie producenta. Klienci korzystający z punktów napraw telefonów wiedzą, że ich gwarancja przy uszkodzeniu mechanicznym jest już nieaktualna.

Nie mam paragonu, więc nie oddam telefonu na naprawę gwarancyjną

To jedno z częstszych stwierdzeń niektórych klientów. Faktycznie brak takiego dokumentu może stanowić problemy u sprzedawcy lub w serwisie producenta. I tutaj wielkie zaskoczenie – może, ale nie musi! Do potwierdzenia sprzedaży możemy skorzystać z różnych możliwości. Chociażby potwierdzenie płatności z banku lub sklepu internetowego. Czasami wystarczy świadek, a nawet sam numer imei do potwierdzenia sprzedaży. Niestety klienci, którzy nie chcą bawić się w szukanie dowodu zakupu czasami zachodzą do pogwarancyjnych serwisów napraw telefonów.

serwis apple iphone

Nie korzystając z gwarancji wiele tracimy, ale dla wielu użytkowników w dzisiejszych czasach liczy się czas. Bieganie za dowodami zakupów i szukanie wszystkich potwierdzeń może być czasochłonne. Najczęściej dokumenty sprzedaży lądujące w naszych portfelach po sprzedaży, dość szybko znajdują swoje miejsce w koszu (po jakim czasie).

Telefon po naprawie lub wymianie w serwisie producenta ma nowa gwarancję

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że dość poważne naprawy telefonów mogą wiązać się z długoletnią i nową gwarancją. W zależności od części lub elementów możemy otrzymać nawet 2-letnie wsparcie. W takim przypadku oprócz braku wiedzy warto trzymać dokumenty z serwisu, ponieważ w późniejszym czasie serwis producenta może tego oczekiwać. Raporty napraw telefonów często traktowane są tak samo jak paragony, po jakimś czasie lądują w koszu.

wymiana szybki apple iphone

 

Klienci, przychodząc do naszego serwisu nie mają pojęcia, że mogliby naprawić daną usterkę na koszt producenta. W takich przypadkach nieznajomość prawa szkodzi, bo naprawy odpłatne (w zależności od uszkodzenia) do najtańszych nie należą. Do naszych serwisów trafiają przeróżne urządzenia. Co ciekawe, każdy telefon to interesująca historia, która zdarza się nam usłyszeć w czasie przyjmowania telefonu do naprawy. Klienci, opisując nam usterki dodatkowo opowiadają nam historie, w których telefon np. przestał działać.

Kiedy i gdzie powinniśmy oddać telefon do naprawy?

Patrząc na powyższe przypadki to zależy od wielu sytuacji. Oprócz tego dochodzą koszty, możliwości klientów oraz zachowana dokumentacja. Niestety w dzisiejszych czasach smartfony to bardzo cenne urządzenia. Dla niektórych to portfele, dla innych baza danych, a jeszcze innych sprzęt do codziennej pracy. Do tego wszystkiego dochodzi presja czasu, która powoduje, że nawet odpłatna naprawa w pogwarancyjnym serwisie telefonów Xiaomi jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Oprócz dobrej ceny do takiej usługi najczęściej dochodzi czas naprawy (nawet do 2 godzin). Wybór, gdzie naprawiać telefon zawsze należy do klientów, którzy kosztem bezpłatnej naprawy często wolą skorzystać z lokalnego serwisu telefonów.