nowy apple iphone 12 pro

iPhone 12 Pro 4G może pojawić się na wiosnę 2021

Magazyn FastCompany oraz firma świadcząca usługi finansowe i inwestycyjne WebBush Securities, na podstawie własnych źródeł informują o tym, że Apple planuje na wiosnę wypuścić iPhone 12 Pro 4G. Najnowszy flagowiec ma w ten sposób stracić moduł obsługujący sieć 5G, co przełoży się na znacznie niższą cenę urządzenia.


Z przedstawionych danych wynika, że iPhone 12 Pro obsługujący sieć 4G ma kosztować nawet do 200 USD mniej niż wersja pozwalająca na korzystanie z sieci 5G. Czy takie rozwiązanie będzie miało sens? Przypomnijmy, że sieć 5G w wielu krajach wciąż jest na etapie wczesnego rozwoju. W takiej sytuacji przepłacanie za telefon z funkcjonalnością, z której użytkownik nie będzie korzystać, wydaje się bez sensu. Szczególnie w przypadku użytkowników, którzy i tak dość często zmieniają swoje telefony na nowe.


iPhone 12 Pro bez obsługi 5G


Wszystko wskazuje na to, że nowy iPhone 12 Pro 4G może stać się następcą dla popularnego modelu SE 2020. Z informacji, które do tej pory pojawiły się w sieci, wynika też, że wsparcie mmWave 5 dostanie tylko 12 Pro Max. Moduł ten pozwoli na osiągnięcie prędkości nawet 1 Gbps. Reszta modeli na wspierać wyłącznie niskie pasmo 5G poniżej 6 GHz, które pozwoli na transfer wielkości około 50% wyższy niż 4G.


Mamy nadzieję, że już wkrótce poznamy pełną specyfikację nowych modeli Apple z serii iPhone 12.