wymiana klapki iphone 13 pro max w serwisie pan szybka

iOS 15.4 – jakie nowości przyniesie nam nowa aktualizacja?

15 lutego Apple udostępniło deweloperom trzecią wersję beta aktualizacji oprogramowania iOS 15.4. Jej premiery możemy się spodziewać najprawdopodobniej 8 marca, tuż po oficjalnej konferencji firmy z Cupertino, na której poznamy między innymi nowy smartfon iPhone SE 3.

 

Jedną z najważniejszych nowości w iOS 15.4 będzie możliwość aktualizowania systemu poprzez sieć komórkową. Dotychczas można było to zrobić jedynie wtedy, kiedy mieliśmy dostęp do sieci WiFi. Jest to świetna zmiana, szczególnie dla osób, które nie muszą oszczędzać transferu danych swojej sieci komórkowej.

Przywykliśmy do nietypowych czasów pandemii, w których potrzeba posiadania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 w miejscach rozrywki lub lotniskach jest niezbędna. Apple wyszło temu na przeciw i tak o to w nowej aktualizacji będziemy mieli możliwość dodania wspomnianego wyżej certyfikatu do aplikacji Zdrowie i Portfel.

Aktualizacja iOS 15.4 umożliwi nam korzystanie z FaceID, kiedy mamy założoną maskę. Jest to spore ułatwienie dla posiadaczy smartfonów od Apple. Warunkiem sprawnego działania tej funkcji będzie konieczność otwartych oczu użytkownika oraz patrzenie wprost na czujnik.

Po uaktualnieniu iOS do wersji 15.4 system będzie wymagał skonfigurowania numeru alarmowego do bliskiej dla nas osoby. We wcześniejszych wersjach nie było to wymagane, teraz natomiast komunikat pojawi się od razu po uruchomieniu smartfona.

Znajdzie się również coś dla fanów podcastów. Najnowsza wersja beta systemu wprowadzi zmiany w aplikacji Podcasty, a dokładnie filtrowanie pozycji : „Pokazuj tylko nieodtworzone”, „Pokazuj tylko pobrane” lub „Pokazuj tylko zapisane”.