pogwarancyjny serwis xiaomi

Pogwarancyjny serwis Xiaomi – dlaczego warto korzystać?

Mówi się, że duży może więcej niż ten mniejszy. W rzeczywistości tak jest. Są jednak sytuację, w których to mniejszy może więcej niż ten duży. Takie działania często dostrzegamy przy naprawach telefonów, które w zależności od serwisu mogą się diametralnie różnić. Powodem nie będą tylko części. 

 

Za i przeciw naprawom poza serwisem producenta z pewnością będzie dużo. Warto jednak pokazać klientom, że nie wszystkie uszkodzenia mechaniczne muszą kończyć się tylko i wyłącznie na wymianie całego modułu lub części. Serwis telefonów Pan Szybka wykona naprawy, których nie zrobi gwarancyjny serwis telefonów Xiaomi. Klucz do sukcesu leży po stronie możliwości oraz procedur.

Gwarancyjny serwis telefonów Xiaomi czasami rozkłada ręce przed klientem 

Wymogi serwisowe narzucane przez producentów zawsze były i będą bezwzględne. Przez takie działania, firmy zajmujące się naprawami telefonów od zewnątrz wyglądają jak sterylne laboratoria. To nie jedyne wymogi producenta w zakresie obsługi serwisowej. Jednym z kolejnych działań, które dość mocno wyróżnia gwarancyjny serwis telefonów Xiaomi jest sposób przeprowadzania napraw. Większość z nich to wymiany pełnych modułów części. Przykładem są wyświetlacze, które najczęściej połączone są z ramką urządzenia. Serwis producenta dokonując naprawy gwarancyjnej lub pogwarancyjnej wymienia elementy, które mają różne dodatkowe części. W zależności od modelu jego konstrukcja może nie pozwalać na inną formę naprawy, jak tylko pełna wymiana modułowych znajdujących się w środku urządzenia. I chociażby serwis Xiaomi chciał to przeskoczyć, to nie pozwolą mu na to procedury narzucone przez samego producenta.

 

Pogwarancyjnych serwis telefonów Xiaomi ma więcej możliwości – wyjaśnia Pan Szybka

Nie sposób się nie zgodzić z faktem, że modułowa wymiana części jest znacznie szybszym sposobem na zakończenie naprawy telefonu. Musimy jednak zwrócić uwagę, że klienci korzystający z mniejszych punktów naprawy najczęściej szukają pomocy, bo kwota odpłatnej naprawy w serwisie producenta powala na nogi. Przykładów takich licznych możliwości jest wiele. Wystarczy porównać próbę naprawy zalanego telefonu w serwisie producenta, a mniejszym punkcie. W serwisie gwarancyjnym tego typu naprawa najczęściej wiążę się z kosztem wymiany / złożenia całego urządzenia. W przypadku mniejszych punktów zalania telefonów zdarza się naprawić bez większych problemów. Oczywiście to zależy od stopnia uszkodzeń. W przypadku udanej naprawy tego typu usługa może kosztować około 500 zł (w zależności od rodzaju urządzenia).

Serwis Xiaomi zaprasza

Przykładów zwiększonych możliwości mniejszych punktów jest więcej. Wyobraźcie sobie, że jedynym sposobem naprawy smartfona jest wymiana płyty głównej (tak twierdzi gwarancyjny serwis Xiaomi). Płyta główna w takim przypadku to część zawierająca nie tylko uszkodzony element. Znajdują się tam również inne sprawne podzespoły, które nie są uszkodzone. Niestety serwis telefonów Xiaomi wykonujący usługę z ramienia producenta nie ma innej możliwości naprawy telefonu. Zupełnie inną diagnozę może postawić serwis Xiaomi Pan Szybka wskazując, że uszkodzony element na płycie głównej można naprawić, płacąc przy tym znacznie mniejsze pieniądze niż wysoką kwotę w serwisie producenta. Co więcej, przy takiej naprawie istnieje szansa, że dane klienta również zostaną zachowane.

Naprawy poprzez wymianę pełnych modułów stosują wszyscy

Oczywiście wymianę pełnych i połączonych elementów stosują wszystkie serwisy. Dopiero przy drobnych usterkach wychodzi, że mniejszy serwis może więcej niż ten duży. Co ciekawe nie chodzi o brak wiedzy lub brak sprzętu. Ograniczenia pojawiają się na etapie procedur narzucanych ze strony producenta. Powyższych przykładów i różnic w naprawach modułowych lub drobnych napraw można podać naprawdę sporo. Jednym z bardziej znanych jest wymiana wyświetlacza vs wymiana szybki. Niestety obecnie gwarancyjne serwisy Xiaomi nie mogą dokonywać takich napraw. Zupełnie inaczej się w mniejszych punktach naprawy. Oprócz solidnie wykonanej usługi klient płaci nieco mniejsze pieniądze wychodząc zadowolony. Wielu użytkowników ma zupełnie inną minę na twarzy, kiedy otrzymuje propozycje naprawy odpłatnej z autoryzowanego serwisu producenta. Mimo możliwości napraw modułowych dla wszystkich czasem klienci wolą inne opcje, tańsze możliwości naprawy smartfona.

Zapraszamy do kontaktu.