jak odszukać hasło do wifi w telefonie

Jak szybko odszukać domowe hasło do sieci WiFi?

W dzisiejszych czasach większość gospodarstw domowych ma dostęp do internetu. Co ciekawe najwygodniejszą formą połączenia jest opcja bezprzewodowa, czyli WiFi. Korzystamy z niej niemalże wszędzie i w zasadzie w każdym miejscu jest ona zabezpieczona hasłem. Opcja szybkiego przypominania hasła do WiFi najbardziej przyda się nam jednak w domu. Wystarczy, że mamy telefon połączony z lokalną siecią, a uzyskanie hasła zajmie nam tylko chwilę.

Metoda idealnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy odwiedzają nas goście lub rodzina. Podczas przyjęcia lub imprez zainteresowani chętniej wolą korzystać z dostępnych sieci WiFi niż swojego transferu, który z pewnością jest ograniczony. Co zrobić w momencie, kiedy znajomi zapytają nas o hasło do lokalnej sieci WiFi? W takim momencie wystarczy nam telefon, który jest połączony z taką siecią.

Ustawienia WiFi kryją wiele możliwości

W pierwszej kolejności wybieramy ustawienia. Szukamy tam zakładki połączenia i wchodzimy w listę wszystkich dostępnych WiFi. Jeśli nasz telefon jest połączony z naszą domową siecią wystarczy, że wejdziemy w ustawienia. Tam znajdziemy zakładkę KOD QR. Po wejściu nasz telefon pokazuje nam zakodowane hasło dla wybranej przez nas sieci.

Wystarczy, że osoba chcąca połączyć się z naszym hasłem otworzy aplikacje aparatu i zeskanuje wskazany KOD QR, a nasz telefon (w zależności od wersji Androida) zapyta nas o automatyczne połączenie ze wskazaną siecią. Twórcy dodatkowo umożliwili udostępnienie zdjęcia z kodem poprzez inne komunikatory. Warto dodać, że w zależności od wersji Androida jest możliwość podejrzenia hasła, które oczywiście możemy skopiować. Jeśli znamy hasło na pamięć to wybór połączenia będzie tylko formalnością. Powyższa metoda nie jest oczywiście jedynym rozwiązaniem w przypadku zagubienia hasła. Bardzo często hasła znajdują się na routerach. Musimy jednak liczyć się z długim wpisywaniem hasła, które może zniechęcać nas do połączenia poprzez standardowe rozwiązanie. Sczytanie hasła z KOD QR łączy za nas urządzenia automatycznie.