wymiana złacza ładowania w samsung a52

Czy wymiana złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy A52 5G musi być droga?

Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie naprawiamy telefon. Jedni podejmują się samodzielnych napraw urządzenia, inni korzystają z serwisu producenta, a jeszcze inni oddają urządzenia do serwisów pogwarancyjnych szukając jednocześnie pomocy oraz oszczędności. Co ciekawe takie oszczędności da się uzyskać dla większości smartfonów, nie tylko dla modelu Samsung Galaxy A52. Osobne złącze ładowania od płyty głównej to w dużej mierze loteria. Ciężko trafić jakie ułożenie podzespołów zastosuje konkretny producent (złącze połączone z płytą główną lub osobno). Patrząc na Samsunga bywa to różnie.


Wymiana złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy A52 5G na dwa sposoby


Zanim zaczniemy warto zwrócić uwagę, że Samsung oddzielił złącze USB od płyty głównej. Daje to więcej możliwości naprawy. Jedną z nich jest oczywiście wylutowanie złącza ładowania z płytki sub. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale też nieco trudniejszych. Oprócz kilku specjalistycznych narzędzi musimy umieć posługiwać się lutownicą. Dodatkowo powinniśmy posiadać nagrzewnicę, aby poradzić sobie z usunięciem starego gniazda USB. Ta czynność jest niezwykle ważna, ponieważ może skończyć się uszkodzeniem całej płytki, którą będziemy musieli wymienić w całości.


W ten sposób przechodzimy do drugiej możliwości wymiany złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy A52. Mowa oczywiście o wymianie całej płytki sub. Tego typu naprawa jest zdecydowanie szybszą formą usunięcia awarii złącza USB. Wielu klientów nie widzi różnicy w takich napraw, skupiają się głównie na czasie naprawy oraz oczywiście kosztach całej usługi. Zalety naprawy z wymianą całego podzespołu to przede wszystkim czas. Doświadczony technik jest w stanie wykonać taką naprawę do 30 minut wliczając w to również testowanie telefonu po zakończonej usłudze. Dlatego każda forma naprawy to inne wymogi oraz oczywiście koszty. Najtańszą formą wymiany złącza USB w modelu Galaxy A52 będzie opcja z lutowaniem. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy będzie czuł się na tyle pewnie, aby naprawić sobie samodzielnie telefon. W takich przypadkach zalecamy wizytę w serwisie telefonów Samsung.


Wymiana złącza USB w telefonie Samsung Galaxy A52 5G jest rzadką usługą?


Pojawiają się takie informacje – powodem są nowe złącza zładowania. Mowa oczywiście o złącza typu USB-C. Ta nowa forma podłączania wtyczki ładowania pozwala nie ogranicza nas do pilnowania się, którą dokładnie stroną wsuwamy kabel. Dzięki czemu łatwiej uniknąć uszkodzenia gniazda ładowania w telefonie.


Nieprawidłowe połączenie smartfona z ładowarką to nie jedyny problem wielu użytkowników. Niestety dość często do środka złącza ładowania wpadają przeróżne paprochy lub kawałki nitek z kieszeni. Zapchanie złącza powoduje problemy z ładowaniem. Na szczęście ten problem nie zawsze musimy usuwać poprzez wymianę złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy A52. Bardzo często wystarczy jedynie oczyścić wejście do ładowania, co pomoże nam dopychać prawidłowo ładowarkę.


Wymiana złącza ładowania w telefonie Samsung Galaxy A52 5G niedługo nie będzie potrzebna


Według nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że Samsung zamierza wycofać z produkcji oraz dystrybucji i sprzedaży model Galaxy A52. Producent oczywiście posiada innych odpowiednich tego modelu, ale jeszcze nie jesteśmy pewni, czy wymiana złącza ładowania w telefon Samsung Galaxy A52 będzie wyglądała dokładnie tak samo jak w następcy. Informacje producent potwierdzają pustki na półkach sklepowych lub zwiększona cena modelu powyższego smartfona. Wycofanie modelu nie oznacza brak wsparcia gwarancji oraz brak możliwości naprawy odpłatnej. Najprawdopodobniej części z modelu Galaxy A52 będą identyczne, względem następcy.