wymiana szybki i wymiana wyświetlacza

Jak często wymieniamy wyświetlacze i szybki w serwisach telefonów komórkowych?

Wymiana wyświetlacza w telefonach Samsung to nasza codzienność

Jak często wymieniamy wyświetlacze i szybki w serwisach telefonów komórkowych?


Do niecodziennych uszkodzeń smartfonów może dojść w każdym momencie. Nie ma w tym momencie znaczenia jak doszło do uszkodzenia. Stało się, mamy uszkodzone urządzenie, które dziś służy nam jako narzędzie do codziennej pracy.


Wymiana szybki czy wymiana wyświetlacza?


Przed takim pytaniem stoi każdy z nas w momencie uszkodzenia mechanicznego swojego smartfona. To właśnie wtedy od razu zastanawiamy się czy w naszym urządzeniu będzie można wymienić szybkę, czy jednak wyświetlacz, który z założenia jest droższym rozwiązaniem niekiedy nawet nieopłacalnym. Niestety po upuszczeniu smartfona zawsze musimy liczyć się, że może dojść do uszkodzenia. Nie zawsze będzie to wyświetlacz czy szybka. Często mogą to być uszkodzenia ramki lub pokrywy baterii. Zdarzają się również kumulacje, w których do uszkodzeń dochodzi zarówno z przodu urządzenia, jak i z tyłu. Nie powinno to nikogo dziwić, w szczególności przy braku pokrowca lub innej osłony dla naszego urządzenia.


Z perspektywy czasu oraz naszego doświadczenia musimy stwierdzić, że najczęściej wymieniamy wyświetlacze. Oczywiście szybki idą „łeb w łeb” z uszkodzeniami całego modułu. Decyzje o tym co będzie wymagało naprawy najczęściej możemy podjąć od razu po upadku. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia (np. przebarwień na ekranie lub pasków) ekranu do wymiany będzie całość. Są to co prawda większe koszty, ale w końcu to narzędzie naszej pracy mające niekiedy bardzo ważne dane, których nikt z nas nie chciałbym utracić.


Oczywiście wymiana szybki jest możliwa w coraz większej ilości telefonów. Wiedzą o tym nie tylko klienci, ale również i producenci zajmujący się refurbishem. Tak, wielu producentów korzysta ze starych ekranów (urządzeń po zwrotach) zakładając na nie nowe szybki. Co oznacza, że wymiany szybek są możliwe, bo sam producent korzysta z takich możliwości na etapie swoich działów zwrotowych w Chinach lub innych miejscach.