samsung galaxy fold 3

Ile może kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold 3?

Koszty napraw odpłatnych dla niektórych smartfonów są kosmicznie wysokie. Powodem są oczywiście drogie części, w szczególności wyświetlacze. Ceny takich napraw dodatkowo może podwyższać specyfika urządzenia, jego budowa oraz zastosowane rozwiązania technologiczne. Przekonaliśmy się o tym przy okazji pierwszej premiery rozkładanego smartfona firmy Samsung. Cena wymiany głównego ekranu w modelu Samsung Galaxy Fold przebiła najśmielsze oczekiwania. Wszystko na to wskazuje, że wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy Fold 3 tania nie będzie.


Samsung Galaxy Fold 3 2

Jesteśmy już po premierze kolejne odsłony modelu Fold. Samsung postarał się ponownie zaskoczyć swoich klientów tworząc udoskonalony rozkładany telefon, który z całą pewnością możemy określić mobilną hybrydą umożliwiającą nam działanie 2w1. Kupując Samsunga Galaxy Fold 3 otrzymujemy smartfona, a po złożeniu urządzenia jest to „malutki” tablet. Skupiając się na prawie 8-calowym ekranie możemy mieć pewność, że naszym oczom nie umknie żaden szczegół. Oprócz sporego i elastycznego wyświetlacza Dynamic AMOLED 2X Infinity Flex dostajemy najnowsze technologie w jednym miejscu. Niestety, jak to bywa przy takich urządzeniach musimy być ostrożni, ponieważ jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne może kosztować nas krocie.


Prawdopodobna cena wymiany wyświetlacza w modelu Galaxy Fold 3


Dzień po premierze ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obecnie trwa przedsprzedaż urządzenia. Sam producent nie sprecyzował jeszcze kilku aspektów. Na pierwsze informacje z serwisów producenta musimy jeszcze trochę poczekać. Istnieją jednak podejrzenia, że cena odpłatnej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold 3 będzie bardzo podobna do wersji z Fold 2, a to oznacza naprawdę spore koszty. Według serwisów producenta koszty wymiany wewnętrznego i bardzo elastycznego ekranu wynoszą około 2700 zł. Cena powala na nogi, ponieważ bardzo ciężko przeciętnemu użytkownikowi wydobyć takie pieniądze z dnia na dzień.


Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy Fold 3

Cena naprawy/wymiana ekranu w tym przypadku wydaje się być adekwatna do ceny urządzenia. Każdy posiadacz takiego sprzętu, jak Fold musi liczyć się z wysokimi kosztami naprawy. Obowiązuje to większość urządzeń, które pretendują do półek urządzeń premium. Wśród tych zły wiadomości, które za nami jest też mały promyk nadziei. Jest nim ekran zewnętrzny. Przy cenie urządzenia ponad 8 tysięcy (spodziewana kwota za model Fold 3) ten drugi wyświetlacz powinien kosztować około 700 zł. Są to oczywiście spekulacje oparte na cenie odpłatnych wymian ekranów z modelu Samsung Galaxy Fold 2. Czy będą one słuszne? Tego z pewnością dowiemy się już niedługo, kiedy pierwsze cenniki ukażą się w gwarancyjnych serwisach telefonów Samsung.


Na wymianę wyświetlacza Samsung Galaxy Fold 3 jeszcze trochę poczekamy


Obecnie na rynku rozpoczęła się przedsprzedaż świeżo premierowych Foldów. Z pewnością poczekamy na pierwsze uszkodzenia nowoczesnych smartfonów, ponieważ te telefony są bardzo drogie. Oprócz tego nie każdy klient będzie skłonny od samego początku po upuszczeniu swojego urządzenia zapłacić „sowite” pieniądze za naprawę odpłatną telefonu. Oprócz wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold 3 musimy pamiętać, że każdy kontakt smartfona z ziemią może uszkodzić nie tylko wyświetlacz, ale również mechanizm zginania smartfona. Niektóre elementy mogą zostać dodatkową dopisane do kosztorysu, przez co jego cena poszybuje naprawdę wysoko.Zniechęceni kosztami wielu klientów będzie chciało zrezygnować z naprawy tak drogiego urządzenia. Ta przerażająca myśl, że być może mamy do czynienia z jednorazowym smartfonem, gdzie upadek przeobrazi się w bardzo nieopłacalną naprawę. Nie wróży to dobrze firmie Samsung, ale może zwykły szary „Kowalski” wcale nie jest targetem docelowym dla koreańskiego giganta? Wszystko jest możliwe, ale w końcu sprzedaż to sprzedaż i nie ma znaczenia, jaki finalnie będzie to klient.