wycinanie szybki w telefonie samsung

Czy wymiana szybki w telefonach z rodziny Samsung Galaxy S22 będzie najbardziej opłacalną usługą w serwisie telefonów?

Wyceniając koszty ewentualnych napraw pogwarancyjnych w pierwszej kolejności każdy klient/użytkownik sprawdza cenę nowego lub używanego urządzenia. W dobie kryzysu coraz częściej staramy się jednak oszczędzać pieniądze, ale kiedy naprawa jest konieczna powinniśmy znaleźć najtańsze rozwiązanie, które rozwiąże nasz problem. Przy najdroższych flagowych smartfonach ratunkiem na uszkodzenie ekranu dotykowego (digitizer) może być wymiana samej szybki. Okazuje się, że w modelach z rodziny Galaxy S22 to bardzo opłacalne usługi, które mogą zadowolić niejednego pechowca.

 

Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 nie zrujnuje naszego portfela

W przypadku uszkodzeniu ekranu dotykowego w telefonie Samsung Galaxy S22 oprócz wymiany całego modułu mamy również możliwość wymiany samej szybki. Takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku sprawnego wyświetlacza. Obserwując dotychczasowe uszkodzenia na innych smartfonach możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 będzie nie tylko możliwa, ale również nie będzie tak droga, jak wielu klientów mogłoby sądzić. Skąd o tym wiemy? Cóż, przede wszystkim wystarczy spojrzeć na cenę wyjściową nowego urządzenia. To właśnie na podstawie ceny sprzedaży możemy stwierdzić, czy wymiana szybki Samsung jest opłacalna. Cena sprzedażowa (około 3700 zł) modelu Samsung Galaxy S22 pokazuje, że nad taką usługą nie powinniśmy się długo zastanawiać. Po pierwsze urządzenie to zaawansowany flagowiec z bardzo dobrą specyfikacją. Po drugie ceny telefonów, marki Samsung nie spadają tak szybko, nawet po 2 latach. Załóżmy jednak, że przez rok wartość urządzenia miałaby spaść o 1000 zł, to smartfon cały czas wygląda atrakcyjnie w swojej półce cenowej. Po trzecie i chyba najważniejsze – nie każdego stać w dzisiejszych czasach, aby po uszkodzeniu urządzenia od razu z dnia na dzień kupić drugi taki sam telefon lub urządzenie o nieco niższe wartości.

serwis samsung s22

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 za 799zł wydaje się wręcz promocją. W rzeczywistości dopiero na takich przykładach jesteśmy w stanie dostrzec, jak bardzo opłacalnym zabiegiem jest refabrykacja. Oczywiście nie możemy mówić, że taka kwota nie dotknie naszego portfela. Każdy wydatek nas dotyka, w szczególności, jeśli sami na niego „zapracowaliśmy”. W przypadku popękanych szybek wyświetlaczy w telefonach są to najczęściej wypadki, które zmuszą nas do wizyty w punkcie napraw. Wielu z Was może zapytać – no dobrze, a co w przypadku uszkodzenia wyświetlacza? W takim przypadku serwis Samsung może zrealizować naprawę poprzez wymianę całego modułu za cenę 1100 zł. Podejrzewamy, że wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 to może być jedna z popularniejszych usług w naszym serwisie. Oczywiście nikomu nie życzymy uszkodzeń mechanicznych, ale czasami do takich sytuacji wystarczy chwila nieuwagi.

Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 + ma niewielkie i wciąż opłacalne różnice w cenie względem modelu S22

Zerkając na kolejnego smartfona z rodziny Galaxy S22 widzimy, że jest on nie tylko droższy, ale oczywiście i większy. Niestety taka różnica między 6,1 cala (S22) a 6,6 cala automatycznie zwiększa cenę urządzenia. Za model S22+ zapłacimy około 4600 zł. Pewnie nikt nie chciałby stłuc wyświetlacza lub szybki w tak drogim urządzeniu. Cóż, wypadki się zdarzają i mogą dosięgnąć każdego, nawet takie osoby, którym nie zdarza się upuszczać na ziemię swoich smartfonów. Jeśli mimo starań i dbania o smartfona Galaxy S22+ doszło do uszkodzenia powinniśmy udać się do serwisu Samsung. Możemy również poszukać odpowiedniego punktu naprawy przy pomocy przeglądarki Google podając odpowiednią frazę, która najlepiej dopasuje wyniki dla naszych poszukiwań (np. serwis Samsung Warszawa lub wymiana szybki Samsung). Jeśli wyświetlacz nie będzie uszkodzony, będziemy mogli odetchnąć z pewną ulgą. Usługa wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22+ wyniesie nas 950zł. Przy cenie nowego urządzenie 4600 chyba nie powinniśmy marudzić. Niestety, jeśli nasz ekran będzie miał jakieś artefakty, skazy lub inne uszkodzenia musimy liczyć się z kosztami rzędu 1150zł. Różnica między usługami wyniesie nas 250 zł. Czy to dużo?

naprawa telefonu samsung

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tutaj jeszcze raz musimy przyjrzeć się cenie zakupu urządzenia oraz kosztami amortyzacji. Ważny jest również okres, kiedy doszło do uszkodzenia. Gadżeciarze raczej szybko zmieniają swoje urządzenia (np. poprzez oferty operatorów) mogąc tym samym wyczekiwać bliższego terminu wymiany urządzenia na wyższy model np. S23. Zupełnie inaczej na sprawę i na wymianę szybki w droższym telefonie może spojrzeć osoba, która nie zmienia zbyt szybko swoich urządzeń. Taka grupa osób zdecydowanie chętnie skorzysta z naprawy urządzenia – powodem może być brak środków i brak możliwości na zmianę telefonu na inne urządzenie. Oczywiście nie można tutaj szufladkować nikogo, dlatego są to tylko przypuszczenia. Każda osoba samodzielnie dokona wyboru. Należy jednak pamiętać, że wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22+ jest całkiem opłacalna i niewiele droższa od poprzedniego modelu S22.

Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra nie przekracza progu 1200zł. To świetna wiadomość!

Tegorocznemu Ultrasowi przygląda się wiele osób. Nie chodzi tylko o możliwości, cenę, specyfikacje. Model S22 Ultra zapoczątkował nową erę smartfonów, która „uśmierciła” popularną serię Note. Dla każdego serwisu Samsung to o jeden telefon do roboty mniej, a dla samego producenta to oszczędności. Jak przystało na podwójną rolę, tak i tym razem cena mówi sama za siebie. Za nowego Samsunga Galaxy S22 Ultra musimy zapłacić niemałe pieniądze. Najpopularniejsze sklepy elektroniczne wyceniły tego flagowca na kwotę 6399 zł. I choć istnieje możliwość obniżenia tej ceny np. poprzez specjalne akcje Samsunga lub promocje ze zwrotami, to nie ma co się oszukiwać. Telefon za ponad 6 tysięcy budzi podziw wśród wielu osób. Niestety wraz z tak drogim urządzeniem rodzą się obawy, że jak dojdzie do uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza lub szybki to tanio nie będzie. Na szczęście to tylko obawy, ponieważ koszty napraw tego popularnego podzespołu nie będą tak wysokie.

serwis samsung s22

Różnica w cenie między wymianą wyświetlacza a wymianą szybki dla modelu Galaxy S22 Ultra to 300zł. To kolejny dowód na to, że refabrykacja nie jest takim złym rozwiązaniem. Czy wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra się opłaca? Odpowiedź brzmi tak, jak najbardziej. Wartość nowego telefonu to 6399 zł. Nawet przez okres 2 lat cena nie spadnie tak szybko, jak myślimy. Koszt powyższej usługi to tylko 900 zł. Przy takich kosztach powinniśmy rozważać wykonanie takiej naprawy, ponieważ koszty wymiany szybki również będą spadać (z biegiem czasu). Oczywiście każdy posiadać modelu S22 Ultra samodzielnie powinien rozważyć wszystkie koszty, możliwości oraz opłacalność każdej z usług. W sytuacji całkowitego uszkodzenia LCD za wymianę wyświetlacza zapłacimy 1450 zł. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze jest potrzeba wymiany takiego ekranu. To głównie szyba przyjmuje na siebie największą siłę uderzenia. Ekrany mogą się wylać, ale nie zawsze do tego dochodzi. Daje to klientom możliwość skorzystania z usługi wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra, zamiast wymiany całego modułu, który jest droższy. Użytkownik zyskuje na tym oszczędności rzędu 300zł.