pobieranie poczty gmail na telefonie

Nie możesz pobrać pliku PDF ze swojej poczty Gmail? Rozwiązanie jest bardzo proste

Problemy z oprogramowaniem smartfonów potrafią utrudnić nam życie codzienne. Czasami rozwiązanie takich usterek jest bliżej niż myślimy. Nie musi się to wiązać z resetem fabrycznym i utratą wszystkich danych. Bardzo często rozwiązanie dużych problemów kryje za sobą banalne rozwiązania. Zobaczymy to na przykładzie załączników PDF i braku możliwości otwierania załączników w aplikacji Gmail. 

Opisywana usterka miała miejsce w urządzeniu Samsung Galaxy Note 10+ pracującym pod systemem Android 12. Użytkownik, korzystając z telefonu oraz swojej poczty nie mógł otwierać w aplikacji Gmail plików PDF. Podczas próby otwarcia pliku urządzenie próbowało pobrać dokument, ale po chwili pojawiała się informacja: „Nie udało się pobrać załącznika. Spróbuj jeszcze raz”. Niestety aplikacja mimo kolejnych prób w dalszym ciągu nie chciała otworzyć załącznika PDF.

Macie już jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu? Z pewnością przywrócenie ustawień fabrycznych jest jakimś rozwiązaniem. Okazuje się, że usunięcie tej drobnej usterki jest znacznie prostsze i zajmuje raptem kilka minut. Ciężko też stwierdzić skąd dokładnie wziął się ten problem. Jedno wiemy na pewno, Android to oprogramowanie mogące spłatać różne figle. Jednym z nich jest właśnie powyższy problem.

Nie udało się pobrać załącznika. Spróbuj jeszcze raz – nie musisz tracić danych, aby naprawić ten problem 

Rozwiązanie jest w zasięgu ręki. Wystarczy, że poszukamy w smartfonie zakładki z kontami założonymi w naszym urządzeniu. Tam odnajdujemy nasze konto Google (adres e-mail), który nie otwiera naszych załączników. W telefonie Samsung Galaxy Note 10+ wchodzimy do ustawień, a następnie otwieramy zakładkę „konta i kopia zapasowa” wyszukując jednocześnie zakładki „zarządzanie kontami”. Umożliwi nam to dostęp do naszych kont znajdujących się nie tylko w Gmail.

 

 

Zastanawiacie się nad kolejnymi krokami? Cóż, wchodzimy w konto, które uniemożliwia nam otwarcie PDF i usuwamy je z naszego urządzenia. Jest to bardzo ważne działanie, którego nie możemy pomylić z całkowitym usunięciem konta. W tym działaniu usuwamy tylko pocztę z telefonu, która później będziemy mogli ponownie dodać do telefonu. Właśnie takie działanie rozwiąże problem wyświetlanego komunikatu „Nie udało się pobrać załącznika. Spróbuj jeszcze raz”. Po tym działaniu będziemy mogli otworzyć każdy plik bez najmniejszego problemu. Jeśli napotkacie taki problem w swoich urządzeniach, warto w pierwszej kolejności przeszukać przeglądarkę Google, bo może właśnie tam znajdziecie odpowiedź na rozwiązanie wyżej wymienionego problemu z otwieraniem plików PDF w aplikacji Gmail.