diagnoza telefonu w serwisie pan szybka

Jak serwis Xiaomi diagnozuje urządzenia przed naprawą?

Prowadząc serwis Xiaomi trzeba mieć wiele cierpliwości. Mimo identycznego oprogramowania niektóre urządzenia mogą mieć różne wady fabryczne, których naprawa może nie być prosta. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy dokładnie zbadać urządzenie pod kątem usterek. Metod i działań do weryfikacji smartfonów jest sporo, każdy serwis telefonów ma swój sposób na usuwanie wad w urządzeniach.

 

Serwis Xiaomi – diagnoza wad mechanicznych

To najprostszy kawałek chleba dla każdego serwisanta. Weryfikacja takich uszkodzeń jest bardzo prosta. Wszystko dlatego, że usterki na pierwszy rzut oka są widoczne. Chodzi głównie o pęknięcia, zarysowania oraz wszelkie inne uszkodzenia, które w serwisie producenta mogą być uznane za odmowę naprawy gwarancyjnej. Dotyczy to również uszkodzeń, które będą wymagać rozłożenia telefonu na części pierwsze. Mogą to być wyrwane piny na płycie głównej, ślady cieczy lub zwarcia. Takie uszkodzenia możemy spokojnie traktować jako widoczne i dość proste do oceny dla serwisantów. Do większości takich uszkodzeń nie ma potrzeby używać urządzeń diagnostycznych. Oczywiście nie chodzi tutaj o narzędzia, którymi możemy rozłożyć smartfona na części pierwsze.

Czy serwis Xiaomi posiada taki asortyment? Wstydem byłoby nie posiadać takich narzędzi, jeśli prowadzi się punkt napraw telefonów. Wszystkie uszkodzenia mechaniczne / pęknięcia i zalania w znacznej części przypadków ocenia się organoleptycznie. W serwisie Xiaomi technik, który widzi uszkodzone elementy od razu wpisuje je na końcowy kosztorys dla klienta. Warto jednak zwrócić uwagę, że ocena techniczna między serwisem producenta a serwisem pogwarancyjnym znacząco się różni. Serwis Xiaomi wykonujący odpłatne naprawy telefonów może wyceniać nie tylko całe elementy (pełne części). W przypadku takich punktów ocena może również dotyczy drobnych i lutowanych części na płycie głównej. Gwarancyjny serwis Xiaomi naprawia telefony w sposób modułowy, nie rozdzielając części (np. wymiana szybki).

Serwis Xiaomi – diagnoza usterek trudnych do zdiagnozowania

Wszystko zależy od problemu. Jeśli zgłaszana wada dotyczy np. problemów z zasięgiem, wtedy serwis Xiaomi oprócz weryfikacji telefonów urządzeniami diagnostycznymi wykonuje również testy manualne próbując wytworzyć warunki, w jakich znajduje się klient. Oczywiście jest to dość trudne, ale mimo wszystko serwis Xiaomi stara się to weryfikować (nie tylko na jednej karcie, dane operatora). Można powiedzieć, że testy połączeń oraz jakości zasięgu jest najlepszym działaniem. Urządzenia diagnostyczne (testery) nie będą w stanie odtworzyć idealnych warunków, w których może wystąpić wada.

diagnoza poszczególnych podzespołów

Oprócz testów na różnych urządzeniach niektóre wady np. wyłączający się budzik w telefonie można sprawdzić poprzez wykonanie resetu fabrycznego lub odtworzenie oprogramowania. Wszystko zależy od samej wady, ponieważ można je zweryfikować na różne sposoby. Nie wszystkie z nich muszą być tylko działaniem serwisowym. Czasem wystarczy zwykły test urządzenia. Niezwykle ważną rolę w takich momentach, pełni również klient. To właśnie od niego powinniśmy uzyskać dokładne informacje o występowaniu wady lub innym działaniu umożliwiającym odtworzenia wady.

Serwis Xiaomi – stawia diagnozę sprzętu po naprawie

Zdarza się, że serwis telefonów nie do końca jest pewny, czy wykonana naprawa usunie problem. W takim przypadku po przeprowadzonej obsłudze/naprawie serwis Xiaomi poddaję telefon ponownym testom na opisywaną przez klienta usterkę. Urządzenie może na tym etapie przechodzić zarówno testy manualne, jak i na urządzeniach diagnostycznych. Liczy się usunięcie problemu, aby reklamacja klienta po prostu już nie musiała wracać na serwis.

diagnoza telefonu xiaomi

Takie działania podejmuje nie tylko gwarancyjny serwis Xiaomi. Tak działa również pogwarancyjny punkt napraw telefonów. Niestety smartfony potrafią być nieobliczalne i mogą zaskakiwać, czasami nawet samego producenta. Są to zazwyczaj resety urządzeń lub podmianka części na inne. Pozwala to zweryfikować odpowiednie działania ułatwiając tym samym diagnozę urządzenia.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę panszybka.com