co kryje w środku xiaomi 12

Zobacz, co kryje w środku Xiaomi 12

Marka Xiaomi opublikowała nowy filmik, na którym rozbiera na części telefon Xiaomi 12. Dzięki temu możemy dokładnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób smartfon został skonstruowany. To też świetna wskazówka, która pokazuje nam, jak będą wyglądać naprawy telefonów Xiaomi.

serwis xiaomi 12

Nowoczesne telefony są konstruowane w taki sposób, że bez profesjonalnego sprzętu i odpowiedniej wiedzy, nie jesteśmy w stanie w prosty sposób do nich zajrzeć. Wiele osób zastanawia się jednak, jak telefony wyglądają od środka. Z pomocą przychodzi marka Xiaomi, która opublikowała film, na którym pokazuje rozbiórkę telefonu Xiaomi 12.

Jak zbudowane są telefony Xiaomi?

Od razu po usunięciu obudowy Xiaomi 12 naszym oczom ukazuje się cewka do ładowania bezprzewodowego oraz bateria o pojemności 4500 mAh. Jednak to, czym naprawdę warto się zainteresować, to system chłodzenia w nowym smartfonie, który składa się z modułów grafitowych, grafenowych i chłodzenia płynem. Widać też, że w telefonie w stosunku do poprzednika zostało zastosowane znacznie więcej modułów, które zajmują znacznie mniejszy obszar, niż w przypadku poprzednich generacji.

Xiaomi 12 posiada 6,28- calowy wyświetlacz. Wiemy, że na rynku pojawi się też wersja Pro o wielkości 6,73 cala. Z prezentacji produktu wynika, że model ten będzie pracować dzięki najnowszym układom Snapdragon 8 generacji 1. Xiaomi 12 mają też otrzymać wyświetlacze OLED DisplayMate A. Na ten moment urządzenia zostały zaprezentowane w trzech wersjach pamięciowych: 8/128 GB, 8/256 GB i 12.256 GB.

Model Xiaomi 12 jest na razie dostępny wyłącznie na rynku chińskim w przeliczeniu za około 2 300 zł. Producent nie potwierdził jeszcze daty dla globalnej premiery, ale z pewnością niedługo się jej doczekamy.

Pan Szybka zaprasza.