wymiana wyświetlacza wraz z ramką

Wymiana wyświetlacza z ramką to nie jedyny sposób na naprawę smartfona

W świecie serwisów GSM okazuje się, że wyświetlacz wyświetlaczowi nierówny. W zależności od producenta, od serwisu oraz możliwości ekran można wymienić na różne sposoby. Mowa oczywiście o naprawach z użyciem ramki lub bez. W obu przypadkach dla klientów liczy się głównie czas, cena oraz jakość. I jak zawsze to bywa w obu przypadkach są plusy i minusy, które mogą zaważyć o wyborze usługi przez klienta. Serwisom telefonów komórkowych rodzaj usługi nie przeszkadza. W każdym przypadku naprawa będzie wymagać dokładnego rozłożenia telefonu na części pierwsze. Rodzaje tych napraw teoretycznie mogą delikatnie wpłynąć na czas pracy techników, jednak sam klient finalnie nie odczuje tej bariery czasowej.

Szybka naprawa telefonu ma znaczenie – mówi Pan Szybka

Bez wątpienia czas naprawy uszkodzonego telefonu ma znaczenie. Dotyczy to zarówno urządzeń naprawianych w serwisie producenta, jak i tych w pogwarancyjnych serwisach rynkowych. Tego typu działania są możliwe, dzięki modułom oferowanym przez samego producenta. Większość smartfonów na rynku posiada takie moduły, co znacząco przyspiesza serwisową obsługę urządzenia. W znacznej części przypadków wymiana wyświetlacza wiąże się z wymianą ekranu oraz ramki, które są połączone. Daje to przewagę serwisantom w obsłudze, ponieważ wymiana ekranu w takich przypadkach polega tylko i wyłącznie na przełożeniu starych podzespołów do nowego modułu.

Wymiana wyświetlacza w serwisie telefonów

Trzeba jednak zauważyć, że nie zawsze rodzaj naprawy przyspiesza obsługę. Wynika to z ilości urządzeń przekazanych do naprawy. Niestety większość przedsiębiorców (w tym serwisy gwarancyjne) borykają się z faktem, że ilość zgłoszonych urządzeń do naprawy może przyblokować sporą ilość urządzeń obsługiwaną. Tego typu sytuacja niestety nie przyspieszy wymiany wyświetlacza, czy wymiany płyty głównej. Najczęstszym czynnikiem obsługi telefonów w serwisach jest kolejność zgłoszeń lub rodzaj dodatkowych usług wykupionych w serwisie producenta (np. usługa express).

Moduł wyświetlacza też można rozłożyć na części pierwsze

Wymiana wyświetlacza nie musi odbywać się tylko poprzez sam moduł. Nowy ekran można zakupić na rynku bez ramki. Dokładnie tak samo jest w przypadku naprawy telefonów w serwisach telefonów. Rodzaj naprawy modułowej będzie zależny w takim przypadku głównie od samego producenta. Wklejanie ekranu w ramkę to również trudniejszy zabieg i niestety może on wydłużyć czas obsługi. W przypadku droższych smartfonów liczy się nie tylko czas, ale również cena. Klienci po uszkodzeniu mechanicznym swojego urządzenia nie chcą płacić „miliona monet” za naprawę, ponieważ nie miałoby to najmniejszego sensu. Oddzielenie ekranu jest możliwe, tylko pod warunkiem sprawnego wyświetlacza. Możliwe jest również zamówienie nowego modułu bez ramki w celu zmniejszenia kosztów. Co najważniejsze dla wszystkich klientów – w serwisach telefonów nie płaci się dodatkowo za rodzaj usługi (wymiana ekranu z ramką lub bez).

wymiana ekranu w ramce

 

Pamiętajmy, że wyklejanie ekranu z ramki jest nieco trudniejszym działaniem. Istnieje ryzyko uszkodzenia nowego nowej części, co tym bardziej powinno skłonić większość klientów do korzystania z obsługi specjalistów rynkowych. Nie oznacza to, że klienci nie mogą samodzielnie naprawiać swoich urządzeń. Wymiana wyświetlacza bez ramki może jednak okazać się nieco skomplikowana, dodatkowo przewyższając możliwości osób naprawiających prywatnie telefony. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku przełożenia podzespołów do nowego modułu z ramką. Bezpieczniejszą opcją jest jednak udanie się do specjalistów, którzy będą zwracać uwagę nie tylko na samo urządzenie, ale również i na czas obsługi. W przypadku serwisów gwarancyjnych tego typu czas warunkują karty gwarancyjne dając zabezpieczenie producentowi w razie znaczących się opóźnień. U prywatnych przedsiębiorców – serwis telefonów Warszawa taki czas naprawy można ustalić bezpośrednio z osobą przyjmującą telefon do odpłatnej naprawy. Czy można go negocjować? Niektóre serwisy telefonów oferują dodatkowe odpłatne usługi zapewniające naprawę do 2 godzin!

Plusy i minusy

Korzystając z wymiany całego modułu możemy liczyć na „powiew świeżości” naszego smartfona. Cały moduł urządzenia to nie tylko nowy ekran, ale również nowa ramka. Dzięki takim naprawom nasze urządzenie z wierzchu wygląda na zupełnie „nowe” dopiero co wyjęte z pudełka. W przypadku naprawy odpłatnej ekran z ramką podnosi niestety cenę. Wymiana wyświetlacza w telefonach Samsung często oprócz nowej ramki dodaje nam również nowy akumulator. Moduły bardzo często są połączone mając już dodatkowe elementy dodane do całego korpusu urządzenia. Wymiana samego ekranu to przede wszystkim cena. Klient nie ma doliczanych dodatkowych cen za samą ramkę i baterie. Wykonanie naprawy przy użyciu samego ekranu wiąże się z pozostawieniem starej ramki, która może być porysowana, uszkodzona. Co za tym idzie, nasz telefon nie uzyska „powiewu świeżości”. Montaż samego ekranu bez ramki zwiększa ryzyko uszkodzenia. W przypadku całego modułu wystarczy tylko przełożyć stare podzespoły do nowej ramki bez konieczności rozdzielania delikatnych ekranów.

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku!