Zaskakujące koszty wymiany szybki w telefonach Samsung Galaxy S21

Zaskakujące koszty wymiany szybki w telefonach Samsung Galaxy S21

Każde uszkodzenie powstałe z naszej winy zawsze wiązać się będzie z kosztami, których po prostu nie jesteśmy w stanie uniknąć. Najczęstsze usterki w nowoczesnych telefonach to oczywiście pęknięcia wyświetlacza lub pokrywy baterii. O ile z wymianą pokrywy baterii nie będziemy mieli większych problemów oraz zbyt dużych kosztów, to przy wymianie wyświetlacz lub szybki może pojawić się sytuacja dyskwalifikująca naszego smartfona do dalszego użytku. Czy usługa wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 zalicza się do tego grona?


Nie bez powodu zwróciliśmy uwagę na najnowszego flagowca Koreańczyków. Obecnie cały świat przygląda się działaniu smartfona. Przeróżni dziennikarze, testerzy poddają Samsungi Galaxy S21 testom, które osłabiają urządzenie lub podnoszą jego wartość w oczach potencjalnych klientów. Tego typu działania przechodzą w zasadzie wszystkie smartfony, a obecnie na tapecie rynkowej sprzedaży są między innymi flagowce z rodziny Galaxy S21. Wśród testów nie brakuje potencjalnych rozbiórek smartfona, a nawet crash testów. Ludzie chcą wiedzieć, jak odporne i twarde są najnowsze flagowce Samsunga. Po każdym takim teście urządzenia posiadają przeróżne pęknięcia/uszkodzenia. Okazuje się, że naprawy niektórych elementów (konkretnie szybki wyświetlacza) w smartfonach z rodziny Galaxy S21 są bardzo opłacalne.


Ile tak naprawdę kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S21?


Odpowiedź na to pytanie dla każdego z pewnością będzie inna. Z jednej strony usłyszymy, że dużo za dużo. Z drugiej strony wiele osób stwierdzi, że skoro pęknięta jest tylko szybka to nie opłaca się wykonywać naprawy jeśli telefon działa prawidłowo. Mamy dla Was zupełnie inną odpowiedź, którą można postawić obok wszystkich argumentów każdego potencjalnego użytkownika smartfonów Galaxy S21. Okazuje się, że refabrykacja uszkodzonych ekranów w przypadku tych 3 flagowców jest bardzo, ale to bardzo opłacalna! To wszystko zapowiada się na jedną z najpopularniejszych usług w serwisach telefonów Samsung. Tajemnica tego „potencjalnego hitu” tkwi oczywiście w oficjalnych cenach napraw. Według producenta wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21 kosztuje 839 zł. Jednych ta cena może zwalić z nóg, zaś innych pozytywnie zaskoczyć. Wbrew pozorom mówimy tutaj o smartfonie, którego wartość rynkowa wynosi około 4 tysiące. Na tym etapie każdy użytkownik sam odpowie sobie, czy warto dokonywać wymiany wyświetlacza w modelu Galaxy S21. Oczywiście nie zawsze dochodzi do uszkodzenia samego ekranu. Niekiedy są to uszkodzenia tylko i wyłącznie szybki, której naprawa będzie jeszcze tańsza i oczywiście bardzo opłacalna.Skąd to wiemy? Odpowiedź jest banalna. Pogwarancyjne serwisy Samsunga (bez autoryzacji producenta) nie zaproponują klientom wymiany szybki drożej niż wymiana całego modułu. Byłoby to przede wszystkim nieopłacalne i nie miałoby najmniejszego sensu przy wykonywanych usługach. Ile w takim razie będzie kosztować wymiana szybki w telefonie Samsung S21? Koszty takiej naprawy mogą być szacowane na około 400-600 zł (zazwyczaj jest to połowa kosztów wymiany wyświetlacza) co przy cenie około 4 tysięcy za nowe urządzenie jest bardzo opłacalną ofertą. Refabrykacja ekranów to bardzo duża oszczędność. Grunt, abyśmy umieli znaleźć najlepszą i najbardziej dogodną dla nas ofertę doprowadzając nasz telefon do ładu i składu, za całkiem nieduże pieniądze względem ceny zakupu naszego smartfona.


Koszt wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S21+ nie powinien nas zrujnować finansowo


Ten kolejny smartfon to urządzenie, które wśród sprzedaży detalicznej lub operatorskiej może być najbardziej popularne. Co za tym idzie? Z pewnością pojawią się na rynku przeróżne reklamacje, między innymi te, które będą wymagać od nas wkładu finansowego do napraw mechanicznych. Patrząc na propozycje odpłatnej napraw ze strony Samsunga widzimy, że koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Galaxy S21+ względem mniejszego brata to różnica tylko 10 zł. Oznacza to, że w przypadku przymusowej wymiany ekranu dużo nie stracimy. Nie zakładajmy, że zawsze uszkodzony moduł wyświetlacza. W smartfonach bardzo często spotykamy się z pęknięciem szybki, która jest główną ochroną dla całego ekranu posiadając wzmocnienie w postaci Gorilla Glass.Oszpecona szybka psuje nam co prawda wygląd urządzenia, ale w przypadku większości sytuacji umożliwia nam pełne działanie na telefonie. Wielu klientów zdaje sobie z tego sprawę nie podejmując się odpłatnej naprawy/wymiany – powodem są oczywiście pieniądze. Okazuje się, że cena wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 Plus nie powinna nas przerażać. Koszty usług w serwisach pogwarancyjnych będą tutaj również oscylować między 400, a 600 zł co daje nam bardzo opłacalną wymianę szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 Plus. Na tym etapie warto przypomnieć, że rynkowa cena powyższego smartfona kosztuje około 5 tysięcy. Jest to o tyle dobra wiadomość, że naprawa w postaci takiej usługi będzie opłacalna nawet w przypadku czasowej amortyzacji. Nie ma się co oszukiwać, kwota 5 tysięcy złotych nie spadnie ot, tak w ciągu 2 lat, gdzie smartfon jest jeszcze na gwarancji. To oczywiście zależy od indywidualnego podejścia użytkownika, ponieważ każdy zupełnie inaczej może wycenić swoje urządzenie przy potencjalnej odsprzedaży telefonu nawet z dostępną gwarancją.


Koszy wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra może być nieco przerażający


Czas przejść do ostatniego flagowca koreańskiej marki. Najnowsze urządzenie jest nie tylko drogie, ale również budzi wiele kontrowersji wśród licznych testerów. Powodem jest specyfikacja, wykonanie oraz jakość, która przy uszkodzeniu można nas słono kosztować. Okazuje się, że wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra to koszty rzędu 1249 zł, a to może budzić w oczach wielu klientów przerażenie. Niestety takie koszty to codzienność wielu flagowych smartfonów przeróżnych marek. Na całe szczęście rynek serwisów komórkowych przygotował się do napraw samych szybek wyświetlacza.Taki scenariusz został również przewidziany dla urządzenia Samsung Galaxy S21 Ultra. W przypadku uszkodzenia samej szybki możemy skorzystać z usługi, która powinna być dla nas zdecydowanie tańsza. Szacuje się, że usługa wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra będzie oscylować w granicach 750-800 zł, co wygląda naprawdę imponująco przy kosztach 6500 złotych za nowy fabrycznie telefon. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z Was może mieć środki na taką naprawę, ale czego się nie robi dla poprawy wyglądu swojego smartfona, który lubi prezentować się mocno „biznesowo”. Z drugiej strony osoba, która kupuje tak drogie urządzenie z pewnością posiada środki na inne przyjemności lub dopuszcza sytuacje napraw odpłatnych na tak drogim smartfonie. Tak się składa, że koszt wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra z początku może być przerażający, jednak jeśli spojrzymy na to z innej perspektywy zauważymy, że wymiana szybki to bardzo opłacalne działanie. W przypadku tak drogich smartfonów śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że nawet po 3-4 latach nie sprzedamy ich za mniej niż 1000 zł. Poza tym, koszty usług również będą maleć, co jeszcze bardziej wpływa na atrakcyjność cen wykonywanej usługi. Wszystkie powyższe przypadki powinniśmy przeanalizować nie tylko ze względu na cenę, powinniśmy rozważyć chęć dalszego korzystania z naszego wybranego smartfona przez kolejne lata.