telefon iphone 12

Jak szybko odblokować iPhone z Face ID nosząc maseczkę?

Aktualizacja iOS 14,5 trafiła już do deweloperów. Dlaczego dla wielu użytkowników telefonów jest aż tak istotna? To właśnie w niej znajdziemy funkcję, która pozwoli właścicielom telefonów iPhone odblokowywać je, nawet jeśli będą właśnie nosić maseczkę. Niezbędne do tego będzie posiadanie smartwatcha.

Gdy Apple zdecydowało się na wprowadzenie technologii Face ID, firma zdecydowała o wycofaniu w nowych telefonach Touch ID, czyli czytników linii papilarnych, które pozwalałyby na szybkie odblokowanie telefonów w przypadku noszenia maseczki.

Apple musi dostosować się do nowej rzeczywistości.

Gdy Apple podejmowało decyzję o wprowadzeniu odblokowania telefonu poprzez skanowanie twarzy, nikt nie mógł przewidzieć, że nasza rzeczywistość tak bardzo się zmieni. Pandemia sprawiła, że użytkownicy iPhone’ów na całym świecie muszą nosić maseczki, przez co korzystanie telefonu staje się trudniejsze. W końcu odblokowanie telefonu kodem nie jest już tak szybkie i wygodne.

Na szczęście firma Apple pracuje nad tym, aby rozwiązać ten problem. Razem z aktualizacją do iOS 14,5 pojawi się nowa funkcja, która umożliwi odblokowanie smartfona, gdy będziesz miał maseczkę na twarzy. Zadziała jednak tylko u osób, które posiadają Apple Watcha.

Szybkie odblokowanie iPhone’a w maseczce.

Jeśli użytkownik telefonu podczas noszenia maseczki będzie chciał go odblokować, na ekranie smartwatcha pojawi się powiadomienie o odblokowaniu oraz przycisk „Zablokuj iPhone”. Dodatkowo Apple Watch powiadomi nas o tym sygnałem dźwiękowym. Szybsze odblokowanie telefonu będzie dostępne tylko wtedy, gdy w okolicy będzie znajdować się Apple Watch chroniony hasłem.

Chcesz włączyć nową funkcję? Będzie dostępna dopiero po aktualizacji do iOS 14.5, który jest na razie dostępny wyłącznie dla deweloperów, a jego stabilna wersja trafi na rynek dopiero za kilka tygodni. Zmianę będzie można wykonać po wejściu w Ustawienia -> Face ID i kod, a następnie „Odblokuj za pomocą Apple Watch”.

Ciekawe, czy Apple znajdzie rozwiązanie na szybkie odblokowanie telefonu dla osób, które nie posiadają zegarków?