smartfon samsung galaxy a12

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A12?

Zerkając na budżetową „stajnie” Samsunga możemy dostrzec nową propozycję dla klientów. Telefon Samsung Galaxy A12 swoją „cichą premierę” miał w listopadzie 2020 roku uruchamiając tym samym trudną w tych czasach sprzedaż kolejnego smartfona z półki budżetowej. Mimo tej budżetowej propozycji, serwisy producenta przygotowane są już na pierwsze wizyty nowego Samsunga, który być może nie długo zawita na pierwsze usterki fabryczne lub uszkodzenia mechaniczne. Patrząc na ten drugi rodzaj usterek (wynikających z winy klienta) od razu rzuca się nam pytanie ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A12 względem budżetowej ceny 799 zł.

Zanim odpowiemy na tytułowe pytanie, zerknijmy w szybkim skrócie na specyfikacje urządzenia. Okazuje się, że nie wygląda ona najgorzej. Producent stara się trzymać „fason” pilnując konkurencji. Nasz „budżeciak” oferuje nam skromny 6,5 calowy wyświetlacza HD+ TFT. Od razu rzuca się nam spory ekran, jako powierzchnia robocza do codziennej pracy. Nowoczesne smartfony ciągle rosną, co budzi u niektórych klientów niepokój z racji większego ryzyka upuszczenia smartfona.

Do obsługi takiego ekranu potrzebny jest oczywiście odpowiedni „silnik”. Na pokładzie modelu Samsung Galaxy A12 znajdziemy ośmiordzeniowy Mediatek MT6765 taktowany zegarem 2,3 GHz + 1,8 GHz. Dodatkowym wsparciem jest oczywiście 4GB pamięci systemowej. Jest to oczywiście rynkowy standard, jak na dzisiejsze czasy więc taka cyfra nie powinna nikogo dziwić. Urządzenie dostępne na rynku będzie również z 64GB pamięcią przeznaczoną na dane użytkownika (według danych producenta pojawi się również wersja ze 128 GB pamięcią), której w dobie „ery smartfonów” oraz ciągłych informacji ciągle nam brakuje. Do niezwykle duże ekranu przydałaby się również duża bateria. W tym aspekcie producent nie zawiódł oferując klientom 5000 mAh, co w zupełności powinno wspierać 6,5 calowy ekran. Specyfikacja niezaliczana jest do najwyższych lotów, jednak z pewnością znajdzie klientów doceniających urządzenie za moduł 5G, o którym dziś nie można zapominać z racji coraz to szybszego i zaawansowanego rozwoju w Polsce.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A12 kosztuje niecałą połowę wartości smartfona

Warto zauważyć, że cena w zależności od serwisu może się różnić. Na chwilę obecną koszty takiej naprawy to powoła wartości telefonu. Musimy jednak pamiętać, że przyjdzie taki moment, kiedy wymiana wyświetlacza nie będzie się nam opłacać z racji kosztów amortyzacji. Wielu klientów przeraża fakt, kiedy muszą dokonać tak drogich napraw. Niestety, jeśli chcemy działać dalej na naszym urządzeniu wymiana ekranu to często jedyne rozwiązanie. Obecnie koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A12 w serwisie PanSzybka wynosi około 350 – 400 zł. W tej stawce płacimy oczywiście za usługę, części (oryginalny ekran) oraz jeśli zajdzie taka potrzeba za wysyłkę kurierską.

Screenshot 20210408 215410 Chrome

Zdarzają się oczywiście wyjątki, gdzie naprawa może zakończyć się poprzez wymianę szybki. Dotyczy to jednak sytuacji, w której nasz wyświetlacz jest w pełni sprawny, a uszkodzony jest jedynie digitizer. Wymiana szybki to znacznie tańsze rozwiązanie, ale nie zawsze jest możliwe i oczywiście opłacalne dla serwisów. Wszystko zależy od sposób naprawy oraz czasu, jaki zajmuje nam taka naprawa.

Na tym etapie pojawia się pytanie. Czy jest sens wymieniać wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy A12? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. W naszej pracy bardzo często widzimy zlecenia od klientów, które w zasadzie nie są już opłacalne. Naprawy są wykonywane, bo właśnie tego chce klient. Po dłuższych rozmowach dowiadujemy się, że wielu klientów nie stać ot, tak wymienić telefon na drugi egzemplarz, wolą dokonać napraw nawet poprzez wymianę szybki lub innego drobnego elementu. Właśnie dlatego każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wymiana ekranu w telefonie Galaxy A12 jest opłacalna na ten moment i czy chce dokonać takiej naprawy. Zawsze można spróbować zakupić używany telefon lub nówkę, ale w dalszym ciągu wiąże się to z kosztami, niejednokrotnie większymi lub opiewającymi granice opłacalności.