weryfikacja smartfonu w menu serwisowym

Zanim oddasz telefon Samsung do serwisu sprawdź go w menu serwisowym

Weryfikacja uszkodzonego telefonu nie musi być trudna. Niektóre smartfony oprócz widocznych wad mogą mieć uszkodzenia, które ciężko wyłapać. Narzędziem pomocniczym do sprawdzania takich usterek może być uruchomienie menu serwisowego dla telefonów Samsung. Okazuje się, że uruchomienie takiego menu w przypadku smartfonów koreańskiego producenta nie jest takie trudne.

 

Czy tylko serwis Samsung może korzystać z menu serwisowego?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Oczywiście, że nie. Gdyby tak było wejście w menu serwisowe telefonów Samsung byłoby znacznie trudniejsze. Koreański producent postanowił jednak ułatwić pracę wielu serwisantom, przy okazji zdradzając proste sztuczki wejścia w menu serwisowe. Po wpisaniu na klawiaturze numerycznej (zielona słuchawka) kodu *#0*# ekran większości telefonów Samsung przeniesie nas do trybu serwisowego. To miejsce, gdzie możemy sprawdzić podstawowe opcje i działanie smartfona. Wpisanie tylko samego kodu pokazuje nam, że nie jest to skomplikowana operacja. Każdy użytkownik swojego telefonu Samsung, znając ten kod jest w stanie wejść do „środka urządzenia” w celu przetestowania go np. po samodzielnej wymianie wyświetlacza.

menu serwisowe samsung

Menu serwisowe zostało przeznaczone głównie dla serwisantów i serwisów Samsung, ale użytkownik również może z niego skorzystać. Co ciekawe samo menu jest raczej bezpieczne. Testując swoje urządzenie nie musimy się obawiać, że coś uszkodzimy lub zablokujemy telefon. Oczywiście to nie jedyna możliwość wejścia w takie menu serwisowe. Samsung ma jeszcze szereg innych kodów, które otwierają nieco dokładniejsze pomiary. Musimy jednak pamiętać, że z takich kodów oraz menu serwisowego powinniśmy korzystać z rozwagą. Niektóre z kodów mogą wywołać niepożądane efekty.

Nie jesteś pewny wady w swoim urządzeniu? Sprawdź go bezpiecznie w menu serwisowym

Dokładne sprawdzenie wady i problemów z telefonem znacząco ułatwia pracę technikom. Im bardziej opiszemy wadę urządzenia, tym łatwiej będzie można usunąć defekt w serwisie. Załóżmy, że nasz ekran ma przebarwienia lub jakieś plamki na wyświetlanym obrazie. Wchodząc w menu serwisowe poprzez zieloną słuchawkę kodem *#0*# możemy sprawdzić wyświetlanie obrazu na różnych podstawowych kolorach. Często wady nie widać podczas zwykłego użytkowania z racji nachodzących się kolorów innych aplikacji lub innych obrazów. W menu serwisowym możemy także sprawdzić prawidłowość działania ekranu dotykowego (digitizera) dokładnie lokalizując punkt, który nie działa. Oczywiście w przypadku awarii ekranu dotykowego pogwarancyjny serwis Samsung będzie mógł wymienić sam digitizer, bez konieczności wymiany całego wyświetlacza.

flagowe modele samsung

Menu serwisowe ma dodatkowe plusy – dokonując naprawy pogwarancyjnej lub gwarancyjnej serwis Samsung będzie mógł dokładnie sprawdzić urządzenie po naprawie. Serwisanci dość często korzystają z menu serwisowego, ponieważ na co dzień ułatwia prace w różnych serwisach. Oczywiście technicy znają także inne kody otwierające bardziej zaawansowane możliwości w celu dokładnej weryfikacji urządzenia. Wpisując *#0*# sam może sprawdzić wiele funkcji swojego urządzenia np. prawidłowe działanie rysika S-Pen i wyświetlacza z ekranem dotykowym. Zdarza się, że taka analiza oszczędzi nam wizyty w serwisie.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę główną panszybka.com