zalany iphone co robić

Zalany iPhone – Co zrobić, jeśli iPhone wpadł do wody?

Jeśli trafiłeś na naszego bloga, najprawdopodobniej Twój iPhone przeżył właśnie spotkanie z wodą. Pamiętaj, w takim przypadku trzeba działać szybko, aby jak najbardziej ograniczyć ilość zniszczeń, które mogłyby powstać. Co zrobić, jeśli iPhone został zalany?


W sytuacji, gdy Twój telefon został zalany, najlepszym rozwiązaniem byłoby zaplanowanie szybkiej wizyty w serwisie telefonów Apple. Na miejscu technik będzie mógł wykonać pełną diagnozę i sprawdzić, czy woda uszkodziła jakieś podzespoły. Serwis będzie mógł też osuszyć i odpowiednio oczyścić wnętrze Twojego telefonu. Jeśli zalany iPhone będzie wymagać większej naprawy, dowiesz się, czy będzie ona opłacalna. Zanim jednak trafisz do serwisu, pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach!


Zalany iPhone – co zrobić?


Przede wszystkim wyłącz telefon tak szybko, jak to tylko możliwe. Wyłączając telefon zmniejszasz ryzyko na to, że woda uszkodzi nieodwracalnie dodatkowe podzespoły. Jeśli telefon pozostanie włączony, możesz doprowadzić do zwarcia, które może na dobre wykończyć Twój telefon. Następnie przejdź do dokładnego osuszenia telefonu przy pomocy na przykład ręcznika papierowego, który dokładnie wchłonie nadmiar wody. Nie zapominaj o takich miejscach jak złącze ładowania, slot na kartę SIM, czy wejście Jack – oczywiście, jeśli Twój telefon je posiada. Pamiętaj, że przy zalaniu telefonu szybka reakcja ma bardzo duże znaczenie.


Zalany telefon Apple – nie używaj ładowarki


Niestety wielu użytkowników telefonów, aby upewnić się, czy ich telefon po zalaniu na pewno nie działa, decyduje się na podłączenie go do ładowarki oraz próbę uruchomienia. Niestety w taki sposób znacząco pogarszają sprawę. Podpięcie do prądu doprowadzi do zwarcia, które uszkodzi podzespoły w telefonie. Podstawowa zasada to utrzymanie telefonu z dala od ładowarki. Nie zapominaj o tym, że Twój telefon po spotkaniu z wodą dalej może wyglądać jak nowy, nie oznacza to jednak, że w środku nic się nie stało. Dlatego też po zalaniu, do czasu wizyty w serwisie nie należy z niego korzystać.


Pamiętaj, że w wielu przypadkach przy odpowiednim postępowaniu zalany telefon da się naprawić.