jakich usterek nie obejmuje gwarancja apple

Jakich usterek nie obejmuje gwarancja Apple?

Decydując się na zakup telefonu Apple, otrzymasz od producenta ograniczoną gwarancję Apple, która trwa rok od daty zakupu urządzenia. Według zapisów gwarancji obejmuje ona wady fabryczne oraz wady wykonania, które zostaną ujawnione w trakcie użytkowania telefonu. Niestety jednak uszkodzenia mechaniczne lub zwykłe zużycie telefonu, będą wymagały odpłatnej naprawy telefonu.


Warto pamiętać o tym, że zgodnie z polskim prawem, sprzedawca musi zapewnić dwa lata rękojmi od dnia zakupu produktu, która często potocznie nazywana jest gwarancją. Oznacza to, że po upływie roku gwarancji producenta, Twój telefon jeszcze przez rok będziesz mógł zareklamować do sprzedawcy. W tym przypadku jednak również gwarancja nie będzie obejmować uszkodzeń oraz następstw zużycia urządzenia. Dlatego, jeśli Twój telefon uległ uszkodzeniu, zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu Apple.


Czego nie naprawisz na gwarancji Apple?


Jeśli chcesz sprawdzić dokładne warunki gwarancji marki Apple, możesz zapoznać się z danymi umieszczonymi na oficjalnej stronie marki. To właśnie tam znalazła się też pełna lista usterek oraz czynności, które niestety nie będą podlegać gwarancji producenta. Jakich napraw nie można wykonać na gwarancji? Przede wszystkim tych, które dotyczą części zużywających się z upływem czasu, takich jak bateria. Oczywiście pod warunkiem, że usterka nie wynika z wady fabrycznej produktu. Gwarancja Apple nie obejmuje naprawy drobnych oraz większych uszkodzeń takich jak: zadrapania, pęknięcia i wgniecenia. Apple nie naprawi też usterek, które mogły powstać na skutek wykorzystywania produktu Apple z produktami innych firm np. ładowarek, uchwytów i innych akcesoriów. Serwis producenta nie naprawi też zalanego telefonu Apple oraz innych uszkodzeń, które powstały na skutek czynników zewnętrznych. Oficjalny serwis Apple odmówi też naprawy telefonu, który był użytkowany niezgodnie z gwarancją lub został samodzielnie zmodyfikowany. Podstawą do obsługi gwarancji jest też widoczność numeru seryjnego na urządzeniu, co pozwala na potwierdzenie, czy telefon nie został skradziony.


Jakich telefonów nie naprawi oficjalny serwis Apple


Nie będziesz mógł skorzystać z opcji naprawy gwarancyjnej w przypadku usterek, które powstały na skutek wykonywania napraw w iPhonie przez serwisy zewnętrzne, które nie są autoryzowanymi przedstawicielami producenta. Dlatego jeśli Twój telefon jest jeszcze na gwarancji, w pierwszej kolejności upewnij się, czy autoryzowany serwis nie wykona dla Ciebie naprawy. Z innych serwisów Apple korzystaj wyłącznie w sytuacji, gdy nie masz już gwarancji lub jesteś gotowy ją utracić. Oczywiście serwis Apple wykona też pogwarancyjne naprawy telefonów, musisz jednak liczyć się z tym, że będą one bardzo drogie, a sama naprawa może wiązać się z bardzo długim czasem oczekiwania na telefon.


Gdzie naprawić uszkodzony telefon Apple?


Jeśli zależy Ci na wykonaniu jakościowej i szybkiej naprawy, skontaktuj się z naszym serwisem Apple Pan Szybka. W naszym serwisie nie spotkasz się z żadnymi ograniczeniami. Przyjmiemy urządzenie, które posiada rysy lub mocne ślady użytkowania. Zajmiemy się też iPhonem, który został zalany. Wykonamy wszystkie niezbędne naprawy takie jak: wymiana ekranu lub tańsza wymiana szybki. Większość napraw wykonujemy tego samego dnia, niektóre usterki jesteśmy w stanie usunąć nawet w ciągu godziny.