wymiana ekranu w telefonie iphone se 2020

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone SE 2020?

Wieści o najnowszych smartfonach szybko się rozchodzą. Przeróżne źródła, media oraz znani youtuberzy dość szybko rozpracowują każde urządzenie wypuszczone na rynek. Dotyczy to nie tylko testów jakości, wytrzymałości, ale również obsługi serwisowej, w której najważniejszym czynnikiem są oczywiście naprawy odpłatne po przypadkowych upadkach urządzenia na ziemię (popularnie crash testy).


Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone SE 2020

Jednym z kolejnych urządzeń, które zostało poddane takie weryfikacji, jest iPhone SE 2020. W Internecie znajdziemy już niejeden test urządzenia (również te wytrzymałościowe), w tym nowe ciekawostki odnośnie wspomnianego wyżej modelu iPhone. Nasz serwis zainteresował fakt, że wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone SE 2020 w praktyce będzie wyglądać dokładnie tak samo, jak dla modeli iPhone 8. Skąd to wiemy? Okazuje się, że części od modeli iPhone 8 idealnie pasują do najnowszego SE 2020. Zobaczmy zatem jakie są koszty usunięcia defektu pękniętego ekranu przez naszą nieuwagę.


Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone SE 2020 identyczna, jak w modelu iPhone 8

Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ wielu producentów bardzo często nie zmienia swoich urządzeń ze względu na wygląd. Najpewniej niektórzy producenci wychodzą z prostego założenia. Po co zmieniać coś, co już i tak jest dobrze wykonane? W całej teorii jest sporo racji, jednak musimy pamiętać, że klienci wymagają od producentów nowego designu, co też powoduje reakcje u samych producentów. Identycznie wyglądające modele wcale nie muszą mieć takich samych podzespołów, przynajmniej nie w całości.

Tutaj świetnym przykładem jest model Samsung Galaxy S4 oraz identyczny brat bliźniak Samsung Galaxy S4 VE. W obu modelach niektóre podzespoły można było przełożyć do drugiego smartfona, jednak nie wszystkie. Utrudnieniem była wymiana wyświetlacza, ponieważ korpus modelu S4 VE miał wcięcia utrudniające montaż płyty głównej modelu Galaxy S4. Aktualnie możemy zauważyć, że firma Apple również poszła podobnym tokiem myślenia. Jak się okazuje niektóre części od modelu iPhone 8, pasują do najnowszego iPhone’a SE 2020.

iphone se 2020 wymiana ekranu


Wśród tych pasujących elementów znajdziemy między innymi gniazdo na kartę, wyświetlacz (cały moduł) z mikrofonem oraz czujnikiem zbliżeniowym. Dla wielu klientów jest to pewnie duże zaskoczenie, ale nie dla nas. Codziennie spotykamy się z przeróżnymi urządzeniami, których części pasują również do innych modeli z tej samej rodziny. Pamiętajmy, że kompatybilność nie oznacza, że taki sposób naprawy jest polecany. Jak zapewne wiecie, w nowoczesnych modelach (od iPhone 7) w telefonach mamy programowalny Touch ID. Przełożenie ekranu z modelu iPhone 8 do iPhone SE 2020 będzie wiązać się z problemami w zakresie działania przycisku Home.

Właśnie dlatego tego typu naprawy nie są polecane, ale uwierzcie nam, są możliwe. Nie pozostaje nam nic innego, jak w przypadku szerszych uszkodzeń smartfona iPhone SE 2020 skorzystać tylko i wyłącznie z oryginalnych części oraz kompatybilnych z tym modelem. Tutaj rodzi się kolejne pytanie, które od naszych klientów słyszy niemalże codziennie.


Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone SE 2020?

Odpowiedzi na takie pytanie nigdy nie są przyjemne. Powodem jest oczywiście cena. Mimo że bardzo nie chcemy, aby nasi klienci trafiali do nas z uszkodzeniami ekranów, to niestety zdarza się to coraz częściej. Powodów jest mnóstwo, ale najczęstszym są przypadkowe zdarzenia, które w późniejszym czasie generują koszty. Patrząc na wymianę wyświetlacza w telefonie iPhone SE 2020, koszty plasują się w granicach około 800 zł. Nikt nikomu nie życzy takich wydatków, ale niestety z uszkodzonym mechanicznie ekranem nie da się pracować i zarabiać na życie. Klienci zdaja sobie z tego sprawę, coraz częściej szukając przeróżnych możliwości, aby obniżyć koszt każdej naprawy odpłatnej. Oczywiście jest to możliwe, ale tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy ekran urządzenie nie został uszkodzony. Mówimy wtedy o usłudze wymiany szybki w telefonie iPhone SE 2020, której koszty to kwota około 400 zł. Pamiętajmy, że taka usługa możliwa jest tylko w sytuacji, kiedy ekran nie został uszkodzony. Jeśli będzie inaczej, będziemy zmuszeni skorzystać z droższej opcji.

Jeśli koszty wymiany ekranu w telefonie iPhone SE 2020 okażą się zbyt duże, pozostaje nam możliwość zmiany urządzenia, co może okazać się jeszcze droższym rozwiązaniem w szczególności, kiedy nowe urządzenie zakupiliśmy np. w programie ratalnym. Oczywiście każda taka sytuacja wymaga dokładnego wyliczenia kosztów oraz opłacalności względem naprawy, a wymiany sprzętu na inny model.