serwis samsung s20

Powodem wymiany wyświetlacza w Samsungu Galaxy S20 może być śliska obudowa

Ładnie wykonane telefony po dłuższym użytkowaniu często przestają być ładne. Wszystko dlatego, że narażamy ich powierzchnię na niespodziewane uszkodzenia lub rysy. Dlaczego niespodziewane? Niestety przez obecne konstrukcje telefony wydają się nie tylko śliskie, ale również mało poręczne. To wszystko w połączeniu skutkuje częstymi wizytami w serwisie w celu wymiany wyświetlacza.


Nowoczesne telefony są coraz bardziej „smart”. Ten dodatek to nie jedyna forma zainteresowania klientów. Wielu producentów stara się, aby ich urządzenia były bardzo ładne i dobrze skonstruowane. Niestety, to co często jest zaletą może być również wadą, którą odczuwamy w codziennym użytkowaniu. Dostrzegliśmy ten problem na nowych modelach telefonów Samsung z półki premium. Mowa głównie o urządzeniu Samsung Galaxy S20 oraz modelach Galaxy Note. Designerski wygląd tych smartfonów powoduje, że potrafią się one często „wyślizgnąć” lądując bezpośrednio na ziemi. Skutkuje to uszkodzeniem mechanicznym, a później wymianą wyświetlacza lub pokrywy baterii, w najgorszym przypadku innych elementów.


Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20


Z naszego doświadczenia wiemy, że tak drogi smartfon to nie tylko swoboda w korzystaniu, ale również drogi często nieoczekiwany koszt. Mówimy o sytuacji, kiedy telefon ląduje na ziemi. W takich sytuacjach w niemalże każdym przypadku będziemy zmuszeni wymienić wyświetlacz. Zdarzają się oczywiście tylko uszkodzenia samej szybki, jednak nie zawsze możliwa jest wymiana samego digitizera. Powodem może być najdrobniejsza skaza ekranu.Ponadto musimy pamiętać, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 nie należy do najtańszych, co jeszcze bardziej przeraża potencjalnych użytkowników. Jest to impuls do zakupu specjalnych pokrowców lub szkła hartowanego, co „ogranicza/zmniejsza” ryzyko uszkodzenia naszego flagowca. Telefon S20 sam w sobie jest bardzo śliski i bardzo łatwo może wylecieć z ręki, czy chociażby z kieszeni naszego ubrania. Ten problem często odczuwamy przy wysiadaniu z samochodu. Niektóre siedzenia są skierowane pod lekkim skosem, co powoduje, że telefon znajdujący się w kieszeni naszych spodni może łatwo wypaść na ziemię (asfalt) uszkadzając niektóre elementy. Wtedy czeka nas już tylko odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20, która dla nikogo nie będzie przyjemnym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że w droższych flagowcach firmy Samsung ramka jest połączona z ekranem, dlatego niezależnie od uszkodzenia najpewniej do wymiany będzie kwalifikować się całość (moduł ekranu wraz z ramką). Oczywiście istnieje możliwość odseparowania ramki od ekranu, aby zdemontować tylko i wyłącznie sam wyświetlacz bez ramki.


Uszkodzony wyświetlacz Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Uszkodzony wyświetlacz Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Wielu internautów podkreśla, że nowoczesne smartfony muszą mieć pokrowce. Z jednej strony takie rozwiązaniem to forma zabezpieczenia nas przed kosztami, zaś niektórzy patrzą na to w kwestiach estetyki. To prawda, że pokrowce w pewnym sensie obrzydzają wygląd i design nowych i drogi telefonów, między innymi modelu Samsung Galaxy S20, czy ślicznie wykonanego Galaxy Note 10 Plus.

Patrząc na tryb życia w dobie obecnych czasów praktycznie każdy klient zabezpiecza swoje urządzenie pokrowcem oraz szkłem hartowanym. Jest to bardzo dobry wybór, co widać na przykładzie modelu Galaxy S20 lub modelu Samsung Galaxy Note 10. Są to nie tylko ładne telefony (bez pokrowców), ale niestety dość duże. To kolejny problem, który pozbawia nas pewnego uchwytu urządzenia w ręku. Nie wierzycie? Spróbujcie wyjąć wspomniane wyżej smartfony z pokrowca i sprawdźcie, czy urządzenia leżą stabilnie w ręku? Śliskie telefony, które nie leżą pewnie w ręku łatwo upuścić nie mówiąc już o innych uszkodzeniach np. rysach. W modelu Galaxy S20 sytuację dodatkowo utrudnia nam wystający obiektyw. To wszystko powinno skłonić nas do przemyśleń: ładnie wyglądający smartfon, czy jednak droga wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20? Sądzimy, że każdy wybierze rozsądnie – bo w przeciwnym razie będziemy często widywać Wasze smartfony na naprawach w naszym serwisie telefonów Samsung.


Czy pokrowiec w pełni uchroni nas przed wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20?


Zmartwimy Was, ale nie. Jedyną i najlepszą ochroną naszych urządzeń jesteśmy my sami. Przełóżmy to na pewną sytuację. Żołnierz, który chodzi z niezabezpieczonym karabinem po bazie może narażać wszystkich na niekontrolowany wystrzał. Jednak, aby doszło do takiego wystrzału potrzebny jest palec na spuście, a nie samo zabezpieczenie. Identycznie jest z naszym telefonem – to my sami odpowiadamy za pełne bezpieczeństwo naszego smartfona.Same pokrowce oferują nam powierzchowną (znacznie zwiększając szansę) ochronę. Nie jest ona jednak w pełni skuteczna, ponieważ w naszym życiu możemy mieć naprawdę przeróżne sytuacje, których nie będziemy w stanie przewidzieć. Właśnie dlatego musimy się zastanowić po zakupie smartfona. Założyć pokrowiec i szkło? Czy jednak ryzykować uszkodzenie ekranu bez „szpetnego pokrowca” narażając się na większe i szybsze prawdopodobieństwo wymiany wyświetlacza w naszym telefonie Samsung Galaxy S20? Sądzimy, że po tym tekście szybko zmienicie zdanie co do pokrowców oraz szkieł hartowanych, które znajdziecie między innymi w naszym asortymencie. Nie jest to pełna ochrona, ale na pewno daje nam większe szanse na zabezpieczenie naszego urządzenia, o czym z pewnością wielu z Was miało okazje się już przekonać.