uszkodzony ekran xiaomi

Uszkodzony ekran Xiaomi – wymiana szybki, czy nowy wyświetlacz?

Zbita szybka, uszkodzony dotyk, a może cały wyświetlacz do wymiany? Upuściłeś telefon i nie wiesz, co się z nim stało? Rozpoznanie usterki jest kluczowe dla kosztów i czasu trwania naprawy. Od jej rodzaju zależy również, czy opłaca się w ogóle naprawiać swój smartfon. Jakie masz opcje i co możesz zrobić?

Wyświetlacz nie działa, ale szybka jest cała

Jeśli Twój telefon upadł tak, że szybka się nie stłukła, ale ekran jest zupełnie czarny, to jego naprawa może być niemożliwa. Zawsze jednak warto skonsultować się z serwisem telefonów i zapytać o formę naprawy i jej koszt. W niektórych przypadkach opłacalna może być wymiana całego modułu, w tym szybki, wyświetlacza i panelu dotykowego.

Jednocześnie pamiętajmy, że w takiej sytuacji pytajmy o cenę wymiany wyświetlacza. W ramach tej usługi otrzymujemy dodatkowo wymianę szybki oraz panelu dotykowego.

rozbity ekran w xiaomi

 

Zbita szybka i działający dotyk

To najprostszy z problemów. I jednocześnie najtańszy. Wystarczy standardowa zmiana szybki. Uszkodzeniu uległa bowiem tylko wierzchnia część ekranu, działa dotyk i wszystko prawidłowo wyświetla się na telefonie. Taka naprawa jest tańsza względem wymiany ekranu właśnie ze względu na to, że nie trzeba wymieniać całego modułu. Pozostaje on zatem oryginalny.

Sama wymiana zbitej szybki polega na odseparowaniu jej od wyświetlacza, a następnie zamontowaniu nowej przy wykorzystaniu maszyny próżniowej.

Zbita szybka i dotyk nie działa – co to oznacza?

W modelach telefonów z wyświetlaczem typu TFT szybka jest połączona z dotykiem. W takim przypadku konieczna będzie wymiana całego modułu i może być ona bardziej kosztowna. To jednak niejedyne rozwiązanie w tym przypadku. Niektóre starsze modele smartfonów Xiaomi mają dotyk wmontowany w szybkę. I wtedy wystarczy standardowa wymiana całej szybki i telefon będzie jak nowy.