premiera nowego apple ios 16

iOS 16 – wiemy, kiedy nowy system od Apple będzie miał swoją premierę

Apple w końcu ogłosiło datę wydarzenia Worldwide Developers Conference, podczas którego swoją premierę będzie miał nowy system operacyjny dla iPhone’ów. Otrzyma on oznaczenie iOS 16. Kiedy więc użytkownicy telefonów Apple będą mogli cieszyć się z aktualizacji do najnowszej wersji systemu?

Apple jako gospodarz konferencji WWDC, która odbywa się co roku, ogłosił w końcu datę wydarzenia. Worldwide Developers Conference odbędzie się w dniach od 6 do 10 czerwca 2022 roku. Wydarzenie to ma być prowadzone online, a wszyscy programiści będą mogli wziąć w nim udział zupełnie za darmo. To właśnie podczas tej konferencji będziemy mogli poznać najnowsze wersje systemów iOS, iPadOS, watchOS oraz tvOS.

„W swoim sercu WWDC zawsze było forum do tworzenia kontaktów i budowania społeczności. W tym duchu WWDC 2022 zaprasza programistów z całego świata do wspólnego odkrywania, jak wcielić w życie swoje najlepsze pomysły i przesunąć granice tego, co jest możliwe. Uwielbiamy kontaktować się z naszymi programistami i mamy nadzieję, że wszyscy nasi goście poczują się naładowani swoim doświadczeniem. „ – powiedziała Susan Prescott, wiceprezes Apple’a.

Możliwe też, że podczas tego wydarzenia marka Apple zdecyduje się na zaprezentowanie jakiegoś nowego urządzenia. Przykładowo w 2019 roku właśnie podczas takiej konferencji, premierę miał Mac Pro trzeciej generacji.

Jak myślicie, czy Apple poza nowymi systemami przygotuje dla fanów jakąś niespodziankę?

Serwis Apple zaprasza do korzystania z usług.