gdzie naprawić telewizor xiaomi mi TV

Serwis Xiaomi – gdzie należy wysłać telewizor do naprawy?

Dostępne w portfolio produkty Xiaomi stale się powiększają. Co ciekawe nie wszystkie urządzenia to telefony, ponieważ producent stale zaskakuje swoich klientów. Wydłużająca się produktów niestety nie jest serwisowana tylko w jednym serwisie Xiaomi co może stwarzać problemu wielu klientom chcącym skorzystać bezpośrednio z obsługi D2D. Do obecnie funkcjonujących już serwisów CCS oraz SBE dołącza firma MIK zajmująca się naprawami telewizorów Xiaomi.

 

Dla większości klientów takie informacje nie są interesujące, ponieważ przy jakichkolwiek problemach z urządzeniami konsumenci udają się bezpośrednio do sprzedawcy w celu złożenia reklamacji. Obsługa serwisowa prowadzona poprzez sprzedawcę ma swoje plusy, ale ma też minusy. Jednym z ważniejszych jest czas. Sprzedawca przy reklamacjach gwarancyjnych korzysta z obsługi door to door – usługi, z której skorzystać może również klient bez potrzeby wychodzenia z domu. Wysyłając samodzielnie sprzęt oszczędzamy czas obsługi i nie mamy żadnych pośredników.

Serwis Xiaomi serwisuje również telewizory

Naprawy telewizorów są znacznie trudniejsze niż naprawy telefonów. Głównym powodem jest oczywiście gabaryt i bardzo „krucha” matryca. Z informacji od Xiaomi wiemy, że producent niektóre TV naprawia bezpośrednio u klienta, zaś inne tylko poprzez wysyłkę. Co do zasady naprawa na miejscu możliwa jest raczej w urządzenia o mniejszej przekątnej matrycy. Są to urządzenia o wielkości do 40 cali. Wszystko powyżej kwalifikuje się do naprawy na miejscu. W razie chęci skorzystania z usługi D2D każdy klient powinien skontaktować się bezpośrednio z serwisem w celu ustalenia zasad odbioru oraz ewentualnej daty i realizacji usługi.

Serwis Xiaomi zaprasza

Obsługą serwisową TV zajmuje się również zupełnie inny punkt serwisowy, niemający nic wspólnego z naprawami telefonów. Wynikać to może z wielu czynników. Brak doświadczenia, brak wyszkolenia, a może niechęć zawalania serwisu telefonów Xiaomi dodatkowym i niepotrzebnym obciążeniem. Założenie producenta w takim przypadku nie jest głupim pomysłem, ponieważ jeden punkt serwisowy nie może obsługiwać wszystkiego. Ucierpiałaby na tym głównie obsługa klientów, czego nikt kto prowadzi biznes nie chciałby w swoim ogródku. Obsługą serwisową telewizorów zajmuje się Autoryzowane Centrum Serwisowe MIK, jako profesjonalny serwis Xiaomi. Firma dość znana na rynku świata serwisowego, prowadząca przeróżne centra serwisowe dla innych produktów oraz innych marek.