darmowa wymiana ekranu w telefonie xiaomi

Darmowa wymiana ekranu w telefonach Xiaomi nie zawsze będzie dostępna

Kupując nowy telefon zawsze mile widziane są wszelkie dodatkowe bonusy lub dodatki. Firma Xiaomi już od dłuższego czasu oferuje klientom ochronę przed uszkodzeniami ekranu. Wsparcie jest bezpłatne i jednorazowe zazwyczaj dostępne tylko w 1 roku od daty zakupu. Są jednak pewne wyjątki od reguły, kiedy serwis telefonów Xiaomi nie wymieni wyświetlacza w telefonie z dodatkowym wsparciem. 

 

Producent, określając zasady swoich programów serwisowych od razu zaznaczył, że każda usługa z darmowym wsparciem wymiany ekranu ma zapewniać bezpłatne wsparcie tylko przy nieumyślnych wypadkach. Jest to zrozumiałe, ale niestety bardzo ciężkie do weryfikacji. Nie wszyscy klienci będą chętni, aby przyznać się do specjalnego uszkodzenia wyświetlacza. Z drugiej strony uszkadzanie ekranu na siłę jest kompletnie bezmyślnym działaniem. Nie są to jedyne przykłady, kiedy serwis telefonów Xiaomi może odmówić nam realizacji naprawy w ramach dodatkowego pakietu. Pisząc wprost chodzi o oddziaływanie oraz ingerencje na sam wyświetlacz.

Serwis Xiaomi wymiana ekranu

 

Kiedy jeszcze serwis telefonów Xiaomi nie wymieni wyświetlacza w ramach darmowej ochrony ekranu?

Według wyłączeń określonych przez producenta naprawom uszkodzonego elementu nie będą podlegać również wszelkiego rodzaju ryski oraz zadrapania. Można określić to mianem uszkodzeń kosmetycznych. Takie „usterki” nie mają wpływu na działanie wyświetlacza, a sam program darmowej ochrony wyświetlacza nie polega na odświeżaniu smartfona. Oprócz tego wszystkiego producent wyraźnie wskazuje na nieautoryzowaną obsługę. Wszelkiego rodzaju ingerencja w ekran powodująca uszkodzenia może również zostać potraktowana jako powód do odrzucenia reklamacji.

Bardzo dużą rolę odgrywa oczywiście czas. Producent w swoich dodatkowych programach wyraźnie określa, że obsługa darmowa obsługa dostępna jest tylko 12 miesięcy. Niestety nie każdy pamięta o takich „dodatkach” – a jak widać czas w tym przypadku odgrywa dużą rolę. Po zakończeniu dodatkowego wsparcia uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza to już tylko i wyłącznie problem klienta. Gwarancyjny serwis telefonów Xiaomi będzie zwracał uwagę na takie szczegóły, o których my jako konsumenci w pośpiechu z pewnością zapomnimy.

Zapraszamy do serwisu Pan Szybka. Jesteśmy w Gdańsku, Warszawie i Krakowie!