łączenie apple watch z telefonem

Samsung Galaxy Watch 4 nie chce się połączyć z telefonem iPhone? To niestety nie jest usterka

Nie wszystkie problemy z nowoczesnymi urządzeniami  muszą wskazywać na usterki. Czasami tak można to odbierać, ale nie zawsze tak jest. Zegarka Samsung Galaxy Watch 4 nie można połączyć z telefonami iPhone. Dlaczego tak jest? 

Na pierwszy rzut oka niedziałający sprzęt od razu wskazuję na usterkę. Problemy z łącznością niektórych urządzeń wskazywałyby na usterkę płyty głównej z modułem Bluetooth. Okazuje się, że nowo zakupione urządzenia mogą po prostu nie działać na wspólnej płaszczyźnie. Niestety takim przykładem jest zegarek Samsung Galaxy Watch 4, którego system nie będzie prawidłowo działać z system iOS.

Samsung Galaxy Watch 4 nie łączy się z iPhone…serwis telefonów Samsung nie naprawi tego problemu

Myli się każdy, kto myśli, że do naprawy tego problemu wystarczy wymiana płyty głównej / samego zegarka na inny ten sam model. Żaden serwis Samsung nie będzie w stanie naprawić urządzenia w taki sposób, aby zegarek połączył się w sposób prawidłowy z telefonem iPhone. Urządzenia nie będą ze sobą działać, ponieważ problem leży po stronie kompatybilności. Producenci bardzo często informują swoich klientów, że ich urządzenia mogą działać tylko z produktami tej samej marki. Niestety wielu klientów w dalszym ciągu żyje w przeświadczeniu, że brak łączności może wynikać z wady urządzenia. Oczywiście takie urządzenie można wysłać do naprawy, ale każdy serwis Samsung powinien poinformować klienta, że to problem kompatybilności urządzeń.

zegarek samsung galaxy watch

Kupując produkty Apple musimy uważać. Nie od dziś wiemy, że firma z Cupertino ma dość niecodzienne podejście do konkurencji. Ograniczenie możliwości korzystania poprzez brak kompatybilności to dobre rozwiązanie. Jeśli nie jest to wadą, to gdzie dokładnie leży problem? Rynkowe smartwatche wykorzystują nową wersję platformy Wear OS opracowaną przez Samsunga i firmę Google. Zasadniczo Wear OS jest kompatybilna z Androidem oraz iOS, ale tym razem jest zupełnie inaczej. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ niektórzy klienci mogą szukać problemów nie tylko w samym zegarku, ale również swoim telefonie iPhone. Tutaj również bezcelowym działaniem będzie wysyłanie swojego urządzenia do serwisu. Urządzenie może zostać nam zwrócone z informacją, że usterki nie stwierdzono lub tylko zaktualizowano oprogramowanie. Bardziej prawdopodobną odpowiedzią będzie jednak informacja, że urządzenia nie są kompatybilne.