wymiana wyświetlacza w telefonie

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53?

Świeżo wypuszczony na rynek smartfon oprócz dystrybucji sprzedaży musi być gotowy na różnych płaszczyznach do swojej nowej drogi. Wśród nich jest oczywiście obsługa serwisowa, gdzie wsparcie powinno zostać zapewnione jeszcze przed wyłożeniem telefonów na półki sprzedażowe. Każdy serwis telefonów Samsung musi być gotowy, że już kilka dni po zakupie urządzenie może zawitać na stół technika, chociażby w celu naprawy odpłatnej.

 

Samsung tak łatwo nie ustępuje pola na rynku urządzeń mobilnych. Mimo mniejszej ilości smartfonów, jakie wypuszcza koreańska firma niektóre z nich prezentują się naprawdę interesująco. Wystarczy spojrzeć na specyfikacje świeżo zaprezentowanego modelu Galaxy A53. Na pokładzie tego interesującego urządzenia znajdziemy nie tylko moduł 5G. Klienci będą mogli cieszyć się całkiem sporą baterią, bo aż 5000 mAh. Niestety nie jest ona wymienna, mamy tutaj konstrukcję unibody. Oprócz tego telefon Samsung Galaxy A53 wspierany jest przez procesor Exynos 1280 8-rdzeniowy. Dodatkowym wsparciem będzie tutaj 6 GB / 128 GB, którą można rozszerzyć do 1 TB poprzez kartę pamięci.

 

Smartfon zapowiada się ciekawie, ale jak większość urządzeń ma jeden bardzo duży minus. Nie jest to niezniszczalne urządzenie. W każdym chwili po upuszczeniu sprzętu może dojść do uszkodzenia ramki lub pęknięcia wyświetlacza. Dodatkowym minusem, który związany jest z wytrzymałością jest nieco „słabsza” norma IP67. Upuszczenie tego całkiem ciekawego smartfona z rodziny Galaxy A może wiązać się z niechcianą wizytą w punktach napraw – co na to serwis telefonów Samsung? W przypadku całkowitego wylania się ekranu tanio nie będzie. Na całe szczęście wyświetlacz pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 5. Może to doprowadzić do wcześniejszych uszkodzeń szybki, którą oczywiście można wymienić.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy A53

Nikt nie lubi płacić za naprawy odpłatne swoich urządzeń. Zdarza się, że czasami jako klienci nie mamy innych możliwości. Jeśli ekran został uszkodzony lub jest wylany, to jedyną możliwą naprawą, którą może zaproponować serwis Samsung jest odpłatna wymiana wyświetlacza. Nie ma na to innych rozwiązań, nie ma na to idealnej recepty i działania, które umożliwiłoby ominięcie tego kroku. Dotyczy to każdego urządzenia z listy Samsung, w tym modelu Galaxy A53. Telefon jeszcze na dobre nie zagrzał miejsca w Polsce, a technicy w serwisach telefonów muszą być gotowi na podstawowe pytanie: Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53? Odpowiedź na to pytanie może być jedna. Na pewno nie mało.

uszkodzony telefon samsungserwis samsung a52s

Za cały moduł wraz z korpusem będziemy zmuszeni zapłacić nieco ponad 500 zł. Do tego wszystkiego dochodząca amortyzacja (zakładając, że takie pytanie pojawi się również po 6 miesiącach od daty sprzedaży) może spowodować, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 będzie kompletnie nieopłacalna. Sprawę z tego faktu zdają sobie serwisy telefonów Samsung. Do potencjalnych użytkowników dociera to dopiero, kiedy dokładnie wyliczają czy taka wymiana wyświetlacza ma jeszcze sens.

Wymiana szybki Samsung Galaxy A53

Nie każdy upadek smartfona musi zakończyć się wymianą pełnego modułu. Zdarza się, że w telefonie pęka tylko sama szybka. Czy można jakoś temu zaradzić? Oczywiście, wystarczy udać się do pogwarancyjnego serwisu telefonów Samsung. Tego typu punkty specjalizują się w naprawach ekranu, czyli wymianie samej szybki. Ile może kosztować proces refabrykacji w powyższym modelu? Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy A53 to koszty rzędu około 300-400 zł. Mamy tutaj do czynienia ze znaczącą różnicą w cenach, ponieważ proces wymiany szybki w powyższym telefonie to przede wszystkim zachowanie oryginalnej części. To właśnie sam wyświetlacz jest tutaj najdroższym elementem.

Serwis telefonów Gdańsk

specjaliści z zespołu panszybka.com

Niezwykle ważną informacją, jaką musimy zapamiętać. Gwarancyjny serwis telefonów Samsung nie wykonuje usług wymiany szybki. Takie działania możliwe są tylko poprzez pogwarancyjne punkty napraw. Obsługi można dokonać jednakowo poprzez wysyłkę urządzenia (D2D) lub udać się bezpośrednio do serwisu, gdzie wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy A53 może zostać wykonana w ciągu około godziny. Wszystkie usługi mają swoje plusy i minusy. Niestety upuszczając telefon na ziemię, gdzie doszło do uszkodzenia jedyne pretensje możemy mieć tylko do siebie.