rozbity samsung galaxy s20 ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra zatrzymał pocisk i uratował ukraińskiego żołnierza! 

W dzisiejszych czasach telefony produkowane są z wytrzymałych materiałów. Co jakiś czas pojawiały się informację, że modele firmy Apple uratowały komuś życie. Związane to było z aplikacjami monitorującymi akcję serca lub szybkie wzywanie pomocy. W tym przypadku było jednak inaczej. Ukraiński żołnierz został ocalony przez telefon Samsun Galaxy S20, który zatrzymał pocisk! 

Samsung Galaxy S20 Ultra – jak zatrzymał pocisk?

Wideo opublikowane na Twiterze przez @Osinttechnical przedstawia Ukraińskiego żołnierza pokazującego telefon. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Jednak w tym przypadku w telefonie jest wbity pocisk. Telefony często były testowane pod względem wytrzymałości za pomocą broni krótkiej. Jak możemy zaobserwować na filmiku, był to kaliber 7.62. Zazwyczaj takie pociski stosuje się w broni stworzonej do skutecznego zabijania przeciwnika. 

Nie można też dokładnie stwierdzić, jaki to był model. Ukraiński żołnierz podaje tylko cenę (około 700 dolarów). Dodatkowo telefon był w oryginalnym etui S-View Flip Cover, który jest tylko na modele Samsung Galaxy S20 Ultra. Sam telefon nie mógł ocalić żołnierza, ponieważ kula na swojej drodze miała jeszcze nieśmiertelnik, a dopiero później smartfon. Możemy tu mówić o dużym szczęściu. Cały zestaw zadziałał jak płyta pancerna, która znajduje się w kamizelkach kuloodpornych.

Były pracownik firmy Noka twierdzi, że jeden z modeli, a konkretnie Nokia 301 w 2013 ocalił żołnierza z Afganistanu. Takie przypadki nie zdarzają się zbyt często, a użytkownik Samsunga miał naprawdę duże szczęście.