nowy smartfon samsung a13

Samsung A13 już w sprzedaży – wydajny smartfon w niskiej cenie!

Często uwagę użytkowników przykuwają topowe smartfony typu Samsung Galaxy S22. Jednak statystyki producentów nie kłamią. Segment telefonów do 1000 zł charakteryzuje się dużą sprzedażą. Nie ma co ukrywać, jako użytkownicy wybieramy telefony, które mają przyzwoitą jakość w porównaniu do ceny. Jak wypadł model A13 od Samsunga?

Samsung A13 5G – ile będzie kosztować?

Jeżeli wejdziemy na Ceneo.pl, możemy porównać sobie ceny z konkurencyjnych sklepów. Cena, jaką musimy zapłacić za ten model to około 794 zł.  Biorąc pod telefony, które mają takie parametry, w tamtym roku musieliśmy zapłacić znacznie wyższą cenę. 

nowy samsung a13

 

Samsung A13 5G – jak wyglądają specyfikacje?

Sercem całego telefonu jest MediaTek Dimensity 700, który oferuje naprawę świetną wydajność. Akumulator o pojemności 5000 mAh, czyli stosunkowo pojemny i będzie wystarczał na długie godziny użytkowania. Dodatkowo złącze USB-C i czytnik linii papilarnych na krawędzi telefonu, czyli jednym słowem standard. 

Model 5G został wyposażony w wyświetlacz o odświeżaniu 90Hz, jest to ogromna różnica w płynności, jeśli bierzemy pod uwagę starsze modele. Jednak dodatkowe udogodnienia takie jak, szerokokątny obiektyw i wyższa rozdzielczość ekranu (Full HD+) będą dostępne w modelu A13 bez „5G”. Prawdopodobnie wersja bez „5G” dostała nowszego Androida (12), a druga z lepszymi parametrami starszego (11). Może to wynikać z daty premiery danych wersji smartfona.

W porównaniu do poprzednika, który też stał się hitem na rynku. Samsung Galaxy A13 5G wypada lepiej. Przemawiają za tym podzespoły charakteryzujące się większą wydajnością. Dostajemy po prostu telefon o przyzwoitych parametrach za niską cenę. Czy ten model też stanie się popularny w 2022 roku?

Serwis Samsung zaprasza.