Samsung Exynos

Samsung Exynos = dłuższe wsparcie oprogramowania?

Kiedy myślimy o Samsungu sprzed dekady, przychodzi nam na myśl jego inna reputacja – jako producenta, który oferował smartfony z niezbyt lubianym interfejsem TouchWiz. Jednakże, z biegiem lat sytuacja się zmieniła. A co jeśli historia miałaby się powtórzyć, ale tym razem w kontekście wsparcia oprogramowania?

Historia wsparcia oprogramowania Samsunga

Nie tak dawno temu, Samsung był liderem wsparcia oprogramowania w środowisku Android. Obiecując cztery aktualizacje Androida dla większości swoich flagowych modeli, koreański gigant wyprzedzał konkurencję. Nawet niedrogi Galaxy A54 miał przewyższyć wsparciem Pixel 7 Pro od Google.

Jednakże, podczas ostatniej konferencji w październiku, Google postawiło krok naprzód, obiecując aż siedem lat wsparcia dla swojego Pixel 8. Wzrastające oczekiwania rynku prowadzą do pytania – jak zareaguje Samsung ?

Samsung Exynos

Exynos kontra Qualcomm – wybór nie jest prosty

Głównym wyzwaniem dla Samsunga w kontekście długoterminowego wsparcia jest Qualcomm. Przeszłość pokazała, że niektóre urządzenia na układach tego producenta nie otrzymują obiecanych aktualizacji z powodu braku wsparcia ze strony Qualcomm.

Samsung posiada jednak swoje własne układy – Exynos. Ale czy chcielibyśmy, by wszystkie telefony Samsunga działały na Exynos?

Co przyniesie przyszłość?

Pewnym jest, że Samsung musi odpowiedzieć na ruch Google. Czy powrót do układów Exynos będzie odpowiedzią? Jeśli tak, mamy nadzieję, że inwestycje w ich rozwój będą priorytetem dla firmy. W końcu dłuższe wsparcie oprogramowania ma sens tylko wtedy, gdy telefon jest wart korzystania z niego przez cały ten czas.

Twój Samsung wymaga naprawy? Sięgnij po pomoc od profesjonalistów! Gdzie masz do nas najbliżej? Jesteśmy w: Warszawie, Krakowie i Gdańsku

źródło: androidpolice.com