samsung fold

Samsung celuje w rekordową sprzedaż w 2024 roku!

Samsung podnosi poprzeczkę i planuje sprzedaż rekordowej liczby 20 milionów składanych smartfonów w nadchodzącym roku. Ambicje te są jeszcze bardziej zaskakujące, gdy spojrzymy na rynek składanych telefonów w 2023 roku. Przyjrzyjmy się, jakie wyzwania stoją przed koreańskim gigantem.

Nowe cele Samsunga w 2024 roku

Samsung dąży do sprzedaży 20 milionów składanych telefonów w 2024 roku. Jak podaje The Elec, jest to wzrost w porównaniu z celem sprzedażowym na 2023 rok, który wynosił 15 milionów. Oznacza to, że firma chce sprzedać tyle składanych telefonów w 2024 roku, ile cały rynek przewidywał na 2023 rok. Wydaje się to być śmiały krok, zwłaszcza że konkurencja jest teraz silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

samsung fold

Konkurencja

Na rynku amerykańskim Samsung ma do czynienia z konkurencją w postaci Motorola Razr+ oraz Razr (2023). W segmencie składanych telefonów o stylistyce książkowej rywalizuje z Google Pixel Fold oraz OnePlus Open. Ciekawe jest to, że oba te telefony mają lepsze aparaty i szersze ekrany niż składane modele Samsunga.

Rynek chiński stanowi jeszcze większe wyzwanie. Marki takie jak Xiaomi, Huawei i Honor wyznaczają nowe standardy w dziedzinie składanych urządzeń. Na przykład, Honor wypuścił model Magic V2, który jest cieńszy niż urządzenie Samsunga o około 4mm.

Odpowiedź Samsunga

Samsung planuje uczynić Galaxy Z Fold 6 cieńszym. Aktualny model Galaxy Z Fold 5 ma grubość 13,4 mm w stanie złożonym, to więcej niż  w OnePlus Open (11,7mm) czy Google Pixel Fold (12,1mm).

Czy cieńszy model wystarczy, aby przyciągnąć klientów? Odpowiedź na to pytanie pozostaje niewiadomą. Wiemy jednak, że mimo wszystkich aktualizacji, Samsung spodziewa się sprzedaży jedynie około 10 milionów składanych telefonów w 2023 roku, nie osiągając swojego celu.

 

Potrzebujesz pomocy z naprawą swojego Samsunga? Wystarczy, że klikniesz!

 

źródło: 9to5google.com