whatsapp

WhatsApp kończy wsparcie dla wielu smartfonów – Twój jest wśród nich?

Nie wszystkie smartfony będą miały dostęp do WhatsAppa po 24 października. Jak czytamy na stronie Mety, komunikator zdecydował się zakończyć wsparcie dla smartfonów działających na starszych wersjach systemów Android i iOS.

A więc, jeśli Twój telefon działa na:

  • Androidzie w wersji 5.0 lub starszej,
  • iOS w wersji 11 lub starszej,

przykro nam, ale pożegnasz się z WhatsAppem.

whatsapp

Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest zagrożony?

Nie jesteś pewien, którą wersję systemu masz na swoim smartfonie? Bez obaw. Wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia, potem w Informacje o telefonie, a następnie w Informacje o oprogramowaniu. Jeśli odkryjesz, że Twój sprzęt działa na jednym z powyższych systemów, dobrze byłoby przygotować się na odejście od WhatsAppa lub zastanowić się nad aktualizacją oprogramowania – jeśli to oczywiście możliwe.

Dlaczego WhatsApp kończy wsparcie dla starszych smartfonów?

Jest to zrozumiałe. Starość telefonu wiąże się często z niższym poziomem bezpieczeństwa. W rzeczywistości, im starsze urządzenie, tym trudniej zadbać o jego zabezpieczenia. Właściciele smartfonów, które są zagrożone, powinni rozważyć wymianę urządzenia, nie tylko z powodu WhatsAppa, ale także dla bezpieczeństwa swoich danych. Poza tym, dla wielu z nas, korzystanie z 9-letniego telefonu może być doskonałą okazją do przemyślenia aktualizacji.

 

Jeśli potrzebujesz naprawić swój telefon nasi specjaliści czekają na Ciebie!

 

źródło: gsmmaniak.pl