jak zrobić hard reset w iphone

Jak zrobić hard reset w iPhone?

Podczas korzystania z telefonu pojawił Ci się czarny ekran lub telefon zaciął się? Jeśli urządzenie nie reaguje na dotyk, zanim udasz się do serwisu telefonów, sprawdź, czy problemu nie rozwiąże prosta kombinacja przycisków, która wymusi ponowne uruchomienie się urządzenia, czyli tak zwany soft reset. Jeśli to nie pomoże, pozostaje jeszcze możliwość wykonania hard resetu.


Tak zwany miękki reset telefonu Apple iPhone wykonuje się poprzez przytrzymanie przycisku „power” przez dłuższy czas. Zazwyczaj wystarczy dosłownie kilka sekund. Warto pamiętać jednak, że telefon musi mieć co najmniej 5% baterii, inaczej nie uruchomi się ponownie bez podłączenia do ładowania. Niestety jednak miękki reset nie zawsze okazuje się skuteczny. W takim przypadku należy wykonać twardy reset telefon.


Jak wykonać hard reset w iPhone?


Jeśli standardowe zrestartowanie urządzenia nie pomogło w rozwiązaniu problemów z telefonem, możesz skorzystać jeszcze z opcji wykonania hard resetu. W zależności od tego, jaki model telefonu posiadasz, wykonuje się go inaczej.


iPhone z serii 5 i 6 – Naciśnij jednocześnie przycisk „Budzenie/Usypianie” oraz przycisk „Home”. Home Button to okrągły przycisk na dole pod ekranem. Przycisk do włączania i wyłączania urządzenia w iPhone 8 znajduje się na prawej krawędzi, a w iPhone 5 na górnej krawędzi. Przyciski trzymasz tak długo, aż na pulpicie pojawi się logo Apple. Gdy puścisz klawisze, urządzenie zrestartuje się.


iPhone z serii 7 – W przypadku telefonów z serii 7 należy na raz przytrzymać przyciski „Usypianie/Budzenie” oraz przycisk sterowania głośnością w dół. Gdy na telefonie pojawi się logo Apple, należy puścić przyciski, a urządzenie samo się zrestartuje.


iPhone z serii 8 i X – W przypadku nowszych telefonów należy wcisnąć szybkim ruchem przycisk zwiększania głośności, następnie zmniejszania głośności i przytrzymać przycisk „Usypianie/Budzenie”. Należy trzymać je do momentu pojawienia się logo Apple, a telefon sam się zrestartuje.


Jeśli i hard reset nie sprawi, że uda się rozwiązać problem z telefonem, możliwe jest jeszcze wykonanie przywrócenia ustawień fabrycznych. W tym przypadku, aby nie stracić danych niezbędne będzie posiadanie kopii zapasowej, którą trzeba będzie przywrócić. Możesz też zgłosić się do serwisu telefonów, który wykona diagnozę i znajdzie przyczynę problemów.