jak włączyć obsługe mms

Jak włączyć obsługę MMS w iPhone?

    MMSy nie cieszą się już taką popularnością, jak jeszcze kilka lat temu. Wciąż jednak może zdarzyć się, że ktoś wyśle nam coś w tej formie. Dlatego też warto włączyć możliwość ich wysyłania oraz odbierania w swoim telefonie. Włączenie MMSów w iPhone jest bardzo proste i nie potrwa długo. Jednak dla każdej sieci komórkowej instrukcja będzie nieco inna.


    Poniżej przygotowaliśmy dla Was dokładny poradnik, jak włączyć MMSy na iPhone w przypadku korzystania z usług następujących operatorów: Play, Orange, T-Mobile i Plus.


    Jak włączyć MMSy w iPhonie?


    W pierwszej kolejności po odblokowaniu telefonu należy wejść w „Ustawienia”, w których znajduje się opcja „Sieć komórkowa”. To właśnie w tym miejscu należy włączyć „dane sieci komórkowej” oraz opcję „włącz LTE”. Dla ułatwienia przy obu funkcjach suwaki powinny być skierowane w prawą stronę. Następny krok to odnalezienie opcji „Sieć komórkowa danych”. To właśnie w tym miejscu konieczne będzie wpisanie danych, które pozwolą nam na skonfigurowanie MMSów w iPhone. Poniżej prezentujemy dane, którymi należy wypełnić te cztery pola. Będą one różnić się w zależności od tego, z usług jakiego operatora korzystamy.


    Ustawienia MMS Play

    APN:mms
    MMSC:http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
    PROXY MMS:10.10.25.5:8080
    Maks. wielkość MMS: 307200

    Ustawienia MMS Orange

    APN: mms
    MMSC: mms.orange.pl
    PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
    Maks. wielkość MMS: 614440

    Ustawienia MMS T-Mobile

    APN: mms
    MMSC: mms/servlets/mms
    PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
    Maks. wielkość MMS: 614440

    Ustawienia MMS Plus

    APN: mms
    MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
    PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
    Maks. wielkość MMS: 307200


    Wszystkie ustawienia wprowadzone? Dla pewności w tym momencie warto ponownie uruchomić telefon. Od tego momentu MMSy w iPhone powinny działać poprawnie.