Jak włączyć powiadomienia Flash na iPhonie?

Telefony z systemem Android mogą pochwalić się bardzo wygodną funkcjonalnością. Jest nią dioda powiadomień, która informuje właściciela telefonu o tym, że otrzymał on wiadomość lub powiadomienie. Niestety telefony Apple nie posiadają takiej diody, która mogłaby informować o nieodebranym połączeniu, wiadomości lub innym powiadomieniu. Jest jednak na to rozwiązanie, wystarczy włączyć powiadomienia Flash w iPhonie.

Niestety rozwiązanie to nie zastąpi klasycznej diody, która informowałaby nas o nowych alertach. Powiadomienia Flash zostały stworzone przede wszystkim po to, aby wspierać osoby niesłyszące lub niedosłyszące, które dzięki mruganiu lampy błyskowej przy tylnym aparacie, mogą mieć pewność, że nie ominie ich żadne istotne powiadomienie. Z tej funkcjonalności może skorzystać jednak każdy, kto chciałby mieć pewność, że otrzyma wszystkie powiadomienia na przykład bez konieczności korzystania z alertów dźwiękowych.

Powiadomienia Flash na iPhone

Funkcja ta będzie bardzo przydatna na przykład w trakcie spotkań służbowych lub wykładów na studiach. Nikt przecież nie chce zakłócać ciszy niepotrzebnymi powiadomieniami dźwiękowymi. Przyda się też w przypadku, gdy będziecie chcieli zrezygnować z powiadomień przy pomocy wibracji.

Jak włączyć powiadomienia Flash na iPhonie?

Jeśli chcesz włączyć powiadomienia Flash na swoim iPhonie, przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję. Poniżej przedstawiamy niezbędne kroki, które pozwolą cieszyć się cichymi powiadomieniami w sytuacji, gdy telefon będzie leżał ekranem do dołu.

  1. Wejdź w „Ustawienia”.
  2. Znajdź zakładkę „Dostępność”.
  3. Wejdź w ustawienia „Dźwięk/Wizualne”
  4. Włącz opcję „Miganie diody przy alertach”.
  5. Jeśli chcecie by opcja ta działała tylko, gdy telefon jest wyciszony, zaznaczcie dodatkowo „Migaj w trybie cichym”.

Funkcja dostępna jest dla wszystkich modeli, które posiadają tylną lampę błyskową.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email