wymiana wyświetlacza w telefonie iphone 12

Czy wymiana wyświetlacza w iPhone 12 będzie dla nas zaskoczeniem?

W ostatnim czasie cały świat żyje głównie informacjami dotyczącymi koronawirusa. W zasadzie nikogo to nie powinno dziwić, bowiem przed nami druga fala pandemii, która znowu może wywrócić wiele rynków do góry nogami. Nie zwracając uwagi na pandemię, świat elektroniki i mobilnych urządzeń dalej działa i ciągle daje o sobie znać.


Oczywiście pewne marki zmieniły swoje podejście, strategie oraz zasady bezpieczeństwa. Jednak nic nie zapowiada, aby pandemia koronawirusa zablokowała nadchodzące premiery nowych urządzeń. Wśród nich oczywiście premiera najnowszego iPhone’a 12, którego data prezentacji wstępnie przypadła na 15 września 2020 roku. To właśnie wtedy poznamy nowe „klony” firmy Apple, której jak widać niestraszna pandemia. Tuż po premierze (z chwilą wejścia urządzenia do sprzedaży) poznamy także wygląd urządzenia, przewidywane ceny oraz prawdopodobne ceny napraw serwisowych. Wśród nich na pewno pojawi się usługa wymiany ekranu, która dla modeli iPhone została wprowadzona dopiero w 2015 roku.


Czy wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 będzie taka sama, jak w iPhone 11?


Odpowiedź na to pytanie na ten moment jest dość trudna. Apple jest bardzo nietypową firmą, która potrafiła nie raz zaskoczyć swoich klientów (nie mówimy tylko o samych urządzeniach) różnymi nietrafionymi działaniami. Patrząc jednak na konstrukcje, z przecieków medialnych wszystko wskazuje na identyczny sposób wymiany wyświetlacza względem modelu iPhone 11. O tym, że Apple potrafi zaskoczyć, przekonaliśmy się nie raz. Przykładem może być nie tak dawna premiera telefonu iPhone SE 2020, którego moduł wyświetlacza jest w zasadzie istną kopią modelu iPhone 8. To nie pierwsze takie zdziwienie, które zastosowała amerykańska firma w swoich flagowych telefonach. Idąc dalej, możemy przypuszczać, że wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 nie będzie się zbytnio różnić od poprzedników.


Nie ma sensu poprawiać czegoś, co zostało już dobrze zrobione i co najważniejsze w pełni sprawdzone. Tą samą ideą kieruje się konkurencja, chociażby koreańska. Wystarczy spojrzeć na modele Samsung Galaxy S8 i Galaxy S9. Wymiany ekranów w całej rodzinie Galaxy S wyglądają w zasadzie tak samo (jest kilka niuansów, ale to było do przewidzenia), bo cały system naprawy jest już sprawdzony i działa tak, jak należy. Wróćmy jednak do najnowszych iPhone’ów. Apple’owskie telefony od zawsze były chwalone za jedno – szybkość naprawy. Dla wielu procesów wymiany wyświetlacza np. iPhone 5 i 5s powstawały turtoriale, jak szybko można wymienić ekran. Czy w przypadku wymiany ekranu w modelach iPhone 12 będzie podobnie? Wszystko na to wskazuje.


Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 od góry?


Patrząc na konstrukcje najnowszych iPhone’ów (oczywiście tych ze zdjęć medialnych), jednego możemy być pewni. Producent z pewnością nie będzie zmieniał ułożenia wielu podzespołów, a to wskazuje nam, że proces wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 12 zaczniemy od góry. Cały proces naprawy rozpoczniemy najpewniej od wykręcenia dwóch śrubek przy złączu ładowania, co umożliwi nam spokojne podnoszenie ekranu z przodu. Jest to najpopularniejsza form naprawy najnowszych iPhone’ów (pomijając w tym miejscu model iPhone 4s). Naszym zdaniem Apple nie zrezygnuje z takiej formy otwierania, co znacznie ułatwi czas pracy technikom wielu serwisom telefonów komórkowych.


Z naszego doświadczenia obserwujemy, że nowoczesne telefony (oczywiście nie wszystkie) w znacznym stopniu są składane na typowe moduły. To celowe działanie, które w ramach napraw gwarancyjnych ma ułatwić pracownikom serwisu jak najszybszą obsługę bez większych problemów. Oczywiście zdarzają się wyjątki, które nie są trafionym produktem na rynku. Wyczekując premiery najnowszych jabłkofonów, już na tym etapie nasza ekipa zadaje sobie pytanie: czy wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 będzie trudna do wykonania? Dokładną odpowiedź na to pytanie poznamy najprawdopodobniej 12 października (chyba że pandemia pokrzyżuje plany firmie Apple), jednak już teraz przypuszczamy, że wszystko będzie tak, jak należy.


Ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12?


Na ten moment nie znamy potwierdzonych cen nowych iPhone’ów (pomijając ceny z przecieków), więc trudno spekulować o cenach napraw. Jest raczej pewne, że tanio nie będzie, czego doświadczaliśmy już przy poprzednich generacjach modeli iPhone. W tym momencie wielu producentów stara się, aby odpłatne naprawy mechaniczne były po prostu nieopłacalne. Z jednej strony takie działanie zmusza klientów do wymiany urządzenia na drugie (dla producenta najlepiej ten sam model) lub szukania alternatywy naprawy odpłatnej poprzez wymianę, chociażby szybki lub tańszego używanego modułu wyświetlacza.  


W tym momencie musimy też zwrócić uwagę, że nie mamy jeszcze wiedzy, czy będzie możliwa wymiana szybki w telefonie iPhone 12. Jeśli będzie taka możliwość, pogwarancyjne serwisy telefonów komórkowych Apple z pewnością zaoferują usługi wymiany szybki w telefonie iPhone 12. Do tego grona postaramy się dołączyć, aby umożliwić Państwu najwyższą jakość naszych usług. Miejmy nadzieję, że niedługo poznamy rynkowe ceny wymiany wyświetlacza oraz szybki w telefonie iPhone 12, oraz innych premierowych modelach. Musimy też pamiętać, że Apple już w przypadku wcześniejszych modeli prezentował bardzo restrykcyjną politykę w serwisach telefonów komórkowych Apple.