ipad nie łączy z wifi

iPad nie łączy się z WiFi – co robić?

Twój iPad nie łączy się z WiFi? Niestety tego typu problemy sprawiają, że urządzenie traci swoją najważniejszą funkcjonalność. Bez dostępu do internetu, aplikacji czy ulubionych gier online staje się po prostu bezużyteczne. Jak poradzić sobie z tym problemem?


Przede wszystkim zacznij od tego, aby wyłączyć, a następnie włączyć Wi-Fi. Być może już tak prosta czynność pomoże Ci rozwiązać problem z dostępem do sieci. Pomóc może też wyłączenie oraz włączenie urządzenia, które wykona coś w rodzaju resetu. Aby to zrobić, wystarczy, że wejdziesz do ustawień, a następnie stukniesz „Wi-Fi”. Jeśli jednak to nie pomoże, zanim udasz się do serwisu iPad, spróbuj jeszcze innych metod.


iPad nie łączy się z WiFi


Jeśli chcesz upewnić się, że problem nie leży po stronie Twojej sieci domowej, z którą wcześniej iPad działał bez problemu, dla pewności możesz zresetować router. Usuń z iPada połączenie z routerem, a następnie zrestartuj swoje urządzenie od WiFi. Po ponownym włączeniu spróbuj na nowo połączyć tablet z WiFi. Jeśli i to nic nie pomoże, to najwyższy czas, aby przywrócić ustawienia fabryczne w Twoim iPadzie. Pozwoli to na upewnienie się, że przyczyną problemów na pewno nie jest kwestia błędnych ustawień sieci. Jak to zrobić? Wejdź w „Ustawienia” -> „Ogólne” i wybierz opcję „resetowanie urządzenia”. Kliknij „Resetuj”. Tablet na chwile się wyłączy, a następnie przywróci wszystkie ustawienia do ustawień fabrycznych.


Innym rozwiązaniem może być też konieczność zaktualizowania iPada do najnowszej wersji oprogramowania. W przypadku posiadania starszego systemu operacyjnego, po pewnym czasie mogą pojawić się dodatkowe problemy z połączeniem z siecią WiFi. Jeśli i to nie przyniesie skutku, będziesz musiał udać się do serwisu iPad, który wykona diagnozę tabletu i sprawdzi, czy uszkodzeniu nie uległa antena, która znajduje się w urządzeniu. Jeśli szukasz miejsca, w którym szybko będziesz mógł wykonać naprawę iPada, zapraszamy do naszych punktów stacjonarnych lub do skorzystania z naszej oferty serwisu wysyłkowego.