jak rozkręcić telefon iphone 7

Jak rozkręcić iPhone’a 7 i 7 Plus?

Naprawy telefonów nigdy nie były proste. Z biegiem czasu producenci starają się zmieniać wewnętrznie swoje telefony tak, aby ich rozłożenie w centrach serwisowych było szybkie i proste. Niestety zmiany serwisowe dotykają również nowych narzędzi, które potrafią zaskoczyć wielu klientów. Serwisową zagadką w tym temacie jest telefon iPhone 7 i 7 Plus, a to za sprawą śrubokręta Y0,6 Triwing.


Wymiana wyświetlacza w nowoczesnych iPhone’ach od zawsze wzbudzała wiele emocji ze względu na czas wymiany ekranu. Na YouTubie znajdziemy pełno filmików pokazujących jak wymienić wyświetlacz w telefonach marki iPhone w kilka minut.


Naprawa telefonów Apple

Od iPhone’a 4/4s do modelu 6s Plus wszystkie urządzenia wymagały od nas użycia tajemniczego śrubokręta zwanego pentabole. Z premierą iPhone 7 producent postanowił zmienić lekko procedurę serwisowo – naprawczą zaskakując tym samym wielu klientów, którzy dotychczas sami radzili sobie z wymianą uszkodzonego mechaniczne wyświetlacza w swoim telefonie. Zaskoczenie duże nie jest, ale zmusza nas do zakupu nowego śrubokręta bez, którego nie wykonamy żadnej naprawy w popularnych siódemkach. Wspomniany przeze mnie wcześniej śrubokręt Y0,6 Triwing jest dość nietypowym narzędziem, bowiem posiada on trzy punktową końcówkę. Triwinga użyjemy zarówno przy dwóch pierwszych śrubach znajdujących się przy gnieździe ładowania Lightning, jak i tych w środku urządzenia, które trzymają blaszkę ochraniającą złącza wyświetlacza.

Pamiętajcie, aby nie zgubić tych trójpunktowych/trójramiennych śrubek. Warto przygotować się do naprawy, gdyż śrubokręt pentabole używany do poprzednich modeli nie będzie nam już potrzebny w przypadku samodzielnej wymiany wyświetlacza w modelach iPhone 7 lub 7 Plus.