telefon iphone 12

Dlaczego warto wymieniać szybki w nowych iPhone’ach?

Najnowsze iPhone’y starają się podbić rynek. Oprócz testów oraz nowinek na temat każdego nowego „jabłkofona” z dnia na dzień dowiadujemy się coraz to nowszych informacji. Niestety, ale te drogie nowości bardzo często ulegają uszkodzeniu, co zmusza każdego użytkownika do oddania telefonu do serwisu, w którym przykładowa wymiana wyświetlacza często może równać się z pełną wartością urządzenia, z czego znana jest firma Apple.


Amerykańska firma bardzo długo przekonywała się do jakichkolwiek napraw mechanicznych w swoich telefonach. Kiedy w końcu nastał ten czas, producent uszczęśliwił wielu klientów, którzy chcieli naprawić odpłatnie swoje urządzenie. Niestety odpłatna wymiana wyświetlacza w serwisie producenta jest zależna od wielu czynników, których nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić. Właśnie dlatego w kryzysowych sytuacjach (uszkodzeniach) przychodzi z pomocą wymiana szybki, która w dobie XXI wieku jest bardzo opłacalna.


Ścisłe procedury Apple odrzucają wiele możliwości

Producent od zawsze dbał o swoje urządzenia, nawet w przypadku napraw pogwarancyjnych. Właśnie dlatego każdy klient oddający swojego iPhone’a do serwisu Apple musi liczyć się z dokładną weryfikacją urządzenia. Jest to niezbędne, aby przedstawić klientowi dokładny kosztorys na wymianę wyświetlacza. Pisząc „dokładną weryfikację urządzenia” mamy na myśli sprawdzenie ramki, w którą wklejany jest ekran. Odpłatna wymiana ekranu w serwisie nie jest możliwa w przypadku, kiedy na ramce znajdują się wgniecenia, większe otarcia lub wyszczerbienia. Właśnie w takich sytuacjach klient otrzymuje od serwisu producenta propozycje wymiany całej jednostki, i co ciekawe niekoniecznie nowej. Apple od dawna znane jest z procedur wymiany telefonów na urządzenia „refurbished”. Mowa oczywiście o odnowionych telefonach, które producent regeneruje na etapie zwrotów urządzeń po wymianach gwarancyjnych.

Właśnie dlatego to końcowy stan telefonu odpowiada za to, ile zapłacimy za naprawę odpłatną naszego uszkodzenia. W grę wchodzi wymiana modułu wyświetlacza lub całej jednostki na model refurbished. Pewnie domyślacie się, że Apple nie uznaje i nie oferuje klientom wymiany szybek. Oznacza to, że w zależności od tego, jak wygląda nasz sprzęt, przy uszkodzeniu samej szybki w serwisie producenta dostaniemy propozycje wymiany całej jednostki w kwocie 1999 zł (iPhone 11) albo wymiany wyświetlacza za 1009 zł. Różnica jest dość duża, ale niestety właśnie tak wyglądają procedury Apple. Co gorsza – zwróćcie uwagę, że kwota 1999 zł za odpłatną wymianę urządzenia to cena wręcz „promocyjna” w porównaniu do ceny detalicznej nowego urządzenia. Niestety cena „promocyjna” na odpłatną wymianę sprzętu w serwisie producenta obowiązuje tylko w przypadku, kiedy do telefonu nie zaglądały nieuprawnione osoby. To samo tyczy się wcześniejszych nieautoryzowanych wymian części. W przypadku kompletnie zdezelowanego urządzenia lub powyższych obcych ingerencji producent nie będzie miał dla nas tak promocyjnej ceny. Wręcz przeciwnie – zapłacimy za całość pełną kwotę, czyli cenę rynkową.


Wymiana szybki w telefonach iPhone

Zupełnie inne „procedury” obowiązują w pogwarancyjnych serwisach Apple. Są to punkty, w których wymiana szybki jest czymś „normalnym”, można powiedzieć, wręcz czymś codziennym. Wymiana samej szybki w telefonach iPhone to odpowiedź na potrzeby klientów. Bardzo często koszt wymiany samego digitizera jest mniejszy o połowę względem wymiany całego modułu wyświetlacza. Serwisy gwarancyjne nie mają takich możliwości bardziej ze względu na procedury firmy Apple. Są to ogromne różnice między serwisami mającymi uprawnienia producenta, a tymi, które działają na rynku na własną rękę. Czytając powyższe procedury (opisane w naprawdę drobnym skrócie), wielu klientów pomyśli, że najbardziej opłacalnym działaniem jest wymiana samej szybki. Niestety, ale musimy pamiętać o jednym ważnym szczególe. Wybór – w przypadku skorzystania z naprawy w serwisie gwarancyjnym nasze uprawnienia będą nie tylko trwać, ale również zostaną delikatne przedłużone. Korzystanie z serwisu pogwarancyjnego (na rynku), może skreślić możliwości późniejszej obsługi naszego iPhone’a w serwisie producenta. Po wymianie szybki w telefonie serwis producenta bardzo szybko zauważy nieautoryzowaną ingerencje, co zmusi nas do korzystania z ewentualnych napraw odpłatnych w pełnej cenie, o czym wspomnieliśmy już wyżej. Właśnie dlatego wymiana szybek w telefonach iPhone jest znacznie korzystniejsza, oczywiście to też zależy od modelu oraz samej amortyzacji, która po połączeniu ceny z czasem bytu urządzenia na rynku nie musi już być taka atrakcyjna.